Święto rocznicy poświęcenia bazyliki Laterańskiej

09.11.2023
Dziś, 9 listopada, obchodzimy w liturgii święto poświęcenia bazyliki św. Jana na Lateranie. Nazywana „matką i głową wszystkich kościołów miasta i świata” była pierwszą bazyliką zbudowaną po edykcie cesarza Konstantyna, który zezwolił chrześcijanom na swobodne praktykowanie religii. Dawne posiadłości rodziny Luteranów zostały (przez Cesarza) przekazane papieżowi Milcjadesowi, a na ich terenie powstała bazylika oraz rezydencja, w której papieże przebywali aż do niewoli awiniońskiej.

Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie (tak brzmi pełna nazwa) nadal pozostaje najważniejszą świątynią katolicką, jest to kościół katedralny papieża, biskupa Rzymu.

W dniu święta poświęcenia bazyliki wierni mają możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenia kościoła katedralnego swojej archidiecezji i pobożne odmówienie tam modlitw „Ojcze Nasz” oraz „Wierzę w Boga”.

Bazylika Laterańska jest często odwiedzana przez naszych pielgrzymów podczas realizacji Włoskich programów. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszych zagranicznych propozycji grupowych oraz kalendarza pielgrzymek, który jest regularnie aktualizowany. W przypadku dostępnych miejsc zapraszamy do kontaktu.
https://moja-pielgrzymka.eu/oferta-dla-grup/

Przykładowe programy zawierające Bazylikę Laterańską:
https://moja-pielgrzymka.eu/sanktuaria-i-miejsca-wlochy/
https://moja-pielgrzymka.eu/u-ojca-pio/