„Z Wizytą u Ojca Pio”: Kampania – Apulia – Lacjum

Neapol – Pompeje – Monte Cassino – Pietrelcina – Monte Sant’Angelo – San Giovanii Rotondo – Rzym

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku we wczesnych godzinach rannych 04.00 we wskazanym miejscu. Odprawa, nadanie bagaży. Wylot o godzinie 05:55 do Neapolu.

Przylot do Neapolu planowo o godzinie 8:15.

Około godziny 9.30-10.00 śniadanie. Zwiedzanie centrum miasta rozpoczniemy od wizyty w kościele San Giuseppe dei Nudi, w którym znajduje się grób Sługi Bożego Dolindo Ruotolo (charyzmatyka na wzór Ojca Pio). Msza św. Około południa rozpoczniemy wizytę w niekoronowanej stolicy włoskiego „mezzogiorno”, tętniącego od świtu do nocy miasta wytwornego i jednocześnie krzykliwego i chaotycznego. Wreszcie miasta, którego problemy w swojej literaturze przedstawia Elena Ferrante- autorka wielu powieści, między innymi „Genialnej przyjaciółki” na podstawie której  nakręcono  w 2018r serial produkcji HBO. Spacer po monumentalnym i historycznym centrum Neapolu, podczas którego zobaczymy (częściowo z okien autokaru): Plac Plebiscytu,  Galeria Umberto I, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, dzielnica Santa Lucia, ulica szopkarzy, wizyta w katedrze św. Januarego, Piazza San Gaetano (dawna agora) z kościołem San Lorenzo – miejscem „zaślubin” Zygmunta Starego i Bony Sforza. Po spacerze objazd panoramiczny po mieście kontrastów- jakim jest Neapol.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie , odpoczynek, obiadokolacja 1 nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Po południu udamy się do POMPEJÓW- miasta położonego u stóp wulkanu Wezuwiusz, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym ruin starożytnego miasta, które uległo całkowitemu zniszczeniu w 79 r, kryjąc domy i mieszkańców pod górą popiołu. Pobyt na terenie ruin to niezwykła przygoda, a „przeniesienie w czasie” pozwala poznać wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości, życie  i tradycje jego mieszkańców..  Następnie nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Czas wolny na prywatną modlitwę przed łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja i 2 nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na wzgórze MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, gdzie znajduje się grób św. Benedykta i jego siostry Scholastyki. W miejscu, gdzie znajduje się Opactwo niegdyś św. Benedykt napisał regułę zakonną, która pomogła całej ówczesnej Europie osiągnąć chrześcijański Ład i Pokój (Ordo et Pax). Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Msza Św.  Następnie kierujemy się n Płw. Gargano do Św. Ojca Pio. Po drodze zatrzymamy się w PIETRELCINIE – skarbnicy wspomnień o ojcu Pio. Tu urodził się przyszły święty, spędził swoje dzieciństwo, przyjął święcenia kapłańskie. Zobaczymy dom rodzinny ojca Pio i nawiedzimy Kościół Matki Bożej Anielskiej- pierwszą świątynię Ojca Pio – kapłana. Gdy po święceniach kapłańskich z powodu choroby mieszkał w rodzinnym domu, w tym kościele odprawiał Msze Święte, udzielał sakramentów i długie godziny spędzał na modlitwie. Po południu przejazd do SAN GIOVNNI ROTONDO, zakwaterowanie, obiadokolacja, 3 nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO. Oprowadzanie z przewodnikiem lokalnym. Zapoznanie się z historią miejsca i działalnością św. Ojca Pio. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Po południu przejazd na MONTE SANT’ ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Msza św.

Wieczorem – na życzenie grupy –  istnieje możliwość zakupienia produktów lokalnych z Apulii (sery, makarony, oliwa, wędliny, wino, słodycze, figurki) w lokalnym sklepie.

Obiadokolacja i 4 nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 5:
Śniadanie. Czas wolny na indywidualną modlitwę w  Sanktuarium. Msza św. Po południu przejazd  do hotelu w okolice RZYMU.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek, 5 nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Udział we Mszy św. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. W godzinach popołudniowych spacer po Rzymie: Plac Navona, Panteon, najpiękniejsza fontanna Rzymu – di Trevi.  Następnie spacer kolejno: do Koloseum – budowli antycznego Rzymu budzącej dzisiaj największy respekt, dalej reprezentacyjną ulicą  przecinającą dawne Fora Cesarskie do części udostępnionej dla turystów Forum Romanum, Forum Trajana. Spacer via Sacra, gdzie zobaczymy charakterystyczne dla sztuki starożytnej  Łuki:  Tytusa, Łuk Konstantyna oraz Łuk Septymiusza Sewera, Kapitol – wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta a w latach późniejszych rozbudowane według projektu Michała Anioła.  Spacer zakończymy na Placu Weneckim z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny wzniesionym na początku XX w.  Przejazd do  hotelu. Obiadokolacja i 6 nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Udział we Mszy św. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Na koniec podjedziemy do Bazyliki Św. Pawła za Murami-  uważaną za najpiękniejszą z czterech Bazylik Papieskich. W trakcie zwiedzania posiłek w restauracji w Rzymie.

Wieczorem przejazd na lotnisko, odprawa, nadanie bagaży, Wylot z Rzymu 20:45, Przylot do Warszawy 23:10. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem na trasie Neapol-Warszawa-Rzym, bagaz podręczny + bagaż 20 kg, przejazd komfortowym autokarem;
  • ZAKWATEROWANIE:6 noclegów w hotelach***/****, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;(2 noclegi w Zatoce Neapolitańskiej, 2  w San Giovanni Rotondo, 2 w okolicach Rzymu);
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie- 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji; dodatkowo śniadanie pierwszego
    dnia i ciepły posiłek ostatniego dnia w restauracji w Rzymie;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA KSIĘDZA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418