Tajlandia – Od Bangkoku po Koh Phi Phi

Bangkok – Kanchanaburi – Damnoen Saduak – Ayutthayia – Khao Sam Roi Yot – Krabi – Hua Hin – Koh Phi Phi

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wylot z Warszawy i przelot do Bangkoku.

Dzień 2:
Przylot do Bangkoku. Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy: Pałac Królewski i Wat Phra Kaew – najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy, Wat Pho z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy słynną ulicę Khao San i odkryjemy pierwsze smaki azjatyckiej kuchni – będziemy mieli możliwość spróbowania wszechobecnego, tradycyjnego Pad Thai. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd w kierunku Kanchanaburi. W drodze zatrzymamy się w Damnoen Saduak by zobaczyć najsłynniejszy w Tajlandii pływający targ. Po przybyciu na miejsce spacer po słynnym moście na rzece Kwai, po czym przejazd do groty Krasae, gdzie zobaczymy m. in. fragment Kolei Śmierci. Następnie transfer tradycyjnymi tajskimi łodziami longtail do położonego na tratwach hotelu, w którym spędzimy noc w otoczeniu tropikalnej roślinności. Zakwaterowanie. Kolacja, a po niej możliwość wzięcia udziału w pokazie tańców i muzyki grupy etnicznej Mon (ludność pochodzenia birmańskiego). Nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu rejs do przystani Phutakhien, po czym dalszy przejazd do Parku Narodowego Erawan, słynącego z czystej wody i naturalnych basenów, gdzie będziemy mieli możliwość zażycia kąpieli lub podejścia do szczytu wodospadu. Następnie przejazd do Lop Buri nazywanego często miastem małp (które można spotkać tam dosłownie wszędzie) i zwiedzanie Phra Prang Sam Yot – zbudowanej w XII w. hinduistycznej świątyni z charakterystycznymi trzema wieżami symbolizującymi trzech głównych bogów hinduizmu: stworzyciela – Brahmę, obrońcę – Wisznu i niszczyciela – Siwę, przekształconej w XVII w. na świątynię buddyjską. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Ayutthayia – historycznej stolicy Tajlandii, która przez ponad 400 lat była potężnym ośrodkiem handlowym oraz kulturalnym kraju. Całodzienne zwiedzanie kompleksu ruin budowli pałacowych i świątynnych: Wat Mahathat, Wat Ratchaburana, Wat Thammikarat, Wat Phra Si Sanphet, Wihan Phra Mongkhon Bophit, Wat Lokayasutharam. Następnie zobaczymy najstarszy w Tajlandii kościół Św. Józefa. Zachód słońca będziemy podziwiać w kompleksie świątynnym Wat Chai Wattanaram. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg w Ayutthayi.

Dzień 6:
Śniadanie. Ostatnie chwile w Ayutthayi – poranna wizyta w Wat Phanam Choeng oraz w dawnej letniej rezydencji tajskich królów Bang Pa-In. Następnie przejazd do Phetchaburi. Zwiedzanie położonego na wzgórzu pałacu Phra Nakhon Khiri. Przejazd do hotelu w Hua Hin. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd do urokliwego Parku Narodowego Khao Sam Roi Yot, gdzie zobaczymy m. in. słynną jaskinię Phrayanakorn, gdzie znajduje się otoczona stalagmitami piękna altana wybudowana przez króla Chulalangkorna. Następnie przejazd do Parku Narodowego Kui Buri, gdzie podczas safari będzie możliwość zobaczenia słoni i gaurów w ich naturalnym środowisku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd na południe Tajlandii w okolice Krabi. Zakwaterowanie. Popołudniowy relaks na przepięknych plażach nad Morzem Andamańskim. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Całodzienny rejs łodzią motorową na słynną wyspę Koh Phi Phi, otoczoną wapiennymi klifami, gdzie nakręcono kadry do filmu Niebiańska plaża. Możliwość pływania w krystalicznie czystej wodzie, w najpiękniejszych miejscach w okolicach wyspy. Następnie przystanek na plaży z niezwykle białym piaskiem. Doskonałe miejsce na odpoczynek i nurkowanie – wyspę otacza piękna rafa koralowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Krabi. Przelot do Bangkoku. Dalsze zwiedzanie stolicy: Chinatown – dzielnica chińska stanowiąca jedno z głównych centrów handlowych Bangkoku, świątynia złotego buddy Wat Traimit, kościół Św. Krzyża, Wat Arun zwana Świątynią Świtu – jedna z najstarszych i najwyższa świątynia w Bangkoku (108 m) zbudowana w stylu khmerskim oraz Wat Rakang. Następnie dla chętnych fakultatywny rejs po rzece Chao Praya. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 11:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przeloty na trasie Warszawa – Bangkok, Krabi – Bangkok, Bangkok – Warszawa, transfery autokarem / busami / łodziami w czasie trwania wycieczki;
  • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów w hotelach  3* (pokoje 2-3 osobowe);
  • WYŻYWIENIE: 9 śniadań i 9 obiadokolacji;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418