Sanktuaria Wschodniej Polski

Niepokalanów – Gietrzwałd – Stoczek Klasztorny – Reszel – Święta Lipka – Augustów – Studzieniczna – Różanystok – Suchowola – Sokółka – Święta Woda – Białystok

RAMOWY PROGRAM 

Dzień 1:
Wyjazd spod kościoła parafialnego we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Niepokalanowa. Zapoznanie się z historią sanktuarium, nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Maksymiliana. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Przejazd do Gietrzwałdu jedynego w Polsce oficjalnie uznanego przez Kościół miejsca objawień, potocznie nazywanym polskim Lourdes, gdzie Matka Boża objawiła się Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej przed 140 laty. Nawiedzenie kościoła z łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, cudownego źródełka i Dróżek Różańcowych. Zapoznanie się z historią miejsca i przesłaniem objawienia. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Stoczka Klasztornego. W  środku  sanktuarium  zobaczymy  ołtarz  z  1713  roku z obrazem Matki Bożej z 1640 roku. Obraz jest okryty srebrną sukienką z 1687 r. Na obrazie zawieszone są bursztynowe korale – wotum kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejno przejazd Reszla. Zwiedzanie Zamku – wieży oraz lochów, w których znajduje się Wystawa Narzędzi Tortur. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Udział we Mszy św. Kolejno przejazd do Świętej Lipki, którą wierni określają mianem Częstochowy Północy. Nawiedzenie bazyliki uchodzącej za perłę architektury barokowej, w której niegdyś stała słynna lipa, gdzie umieszczona została cudowna figura Matki Bożej. Modlitwa przed sławnym wizerunkiem Matki Bożej. Przejazd do Augustowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Rano przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Nazwa sanktuarium pochodzi od studni, która  według  legendy  i  wierzeń zawiera  cudowną wodę uzdrawiającą choroby  oczu.  Sanktuarium  w Studzienicznej jest związane z objawieniami Matki Boskiej, które miały miejsce w XVIII w. Obecnie jest głównym miejscem kultu maryjnego w diecezji ełckiej. Zwiedzanie sanktuarium i Msza Św. Opcjonalnie – możliwość zorganizowania rejsu katamaranem – Szlakiem Papieskim – dopłata 60 zł/os. Powrót do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Różanegostoku do Sanktuarium Maryjnego. To właśnie Kult Matki Bożej oraz łaski udzielane przez Nią, spowodowały zmianę nazwy miejscowości z Krzywego Stoku na Różanystok. Chwila zadumy i modlitwy. Msza św. Kolejno przejazd do miejscowości Suchowola.  Wizyta  w  Izbie  Pamięci
ks. Jerzego Popiełuszki, pochodzącego z Okopów w parafii Suchowola, a zamordowanego przez funkcjonariuszy SB w 1984 r. Powrót do obiektu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do Sokółki, miejsca Cudu Eucharystycznego, nazywanego potocznie polskim Lanciano. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego, modlitwa w kaplicy, gdzie znajduje się Cząstka Ciała Pańskiego. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do Świętej Wody. Obiadokolacja . Wieczorem spotkanie grupy przy ognisku. Nocleg. 

Dzień 7:
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie, której powstanie owiane jest licznymi legendami sięgającymi czasów średniowiecza. Pierwsze udokumentowane uzdrowienie miało miejsce w 1719 r., kiedy to tutejszy szlachcic za sprawą wody z cudownego źródła został uzdrowiony ze ślepoty. Jako wotum ufundował tu kaplicę. Nawiedzenie kościoła z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej Bolesnej – Królowej Podlasia. Przejście do cudownego źródła, które każdego roku ściąga chrześcijan obrządku rzymskokatolickiego, greckokatolickiego i prawosławnego. Zapoznanie się z historią miejsca. Czas wolny na indywidualną modlitwę.
Przejazd do Białegostoku. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, modlitwa przed relikwiami błogosławionego księdza Sopoćko – spowiednika św. siostry Faustyny. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze postój na obiad. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Transport komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (WC, DVD, Klimatyzacja);
  • ZAKWATEROWANIE: 6 noclegów (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2 x dziennie – 6 śniadań, 6 obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej;
  • OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418