Pielgrzymka Bieszczadzkim Szlakiem

Sanok – Solina – Lesko – Przysłup – Polańczyk – Dębowiec – Dukla – Kalwaria Pacławska – Myczkowce – Ustrzyki Dolne – Jarosławiec – Łańcut

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Bieszczad. Spacer po Sanoku, gdzie zobaczymy ławeczkę Wojaka Szwejka, pomnik dziewczynki w deszczu, ale także jedną z cerkwi oraz zabytkowy Rynek z Ratuszem. Kolejno przejazd nad Solinę. Spacer po uzdrowisku i godzinny rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Solińskim. W trakcie zwiedzania Msza Św. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Wizyta w Lesku, gdzie zobaczymy Zamek założony przez rodzinę Kmitów na początku XVI w. (obecnie hotel) oraz synagogę i kirkut – jedne z najważniejszych zabytków Leska i Bieszczad. Kolejno przejazd do miejscowości MAJDAN, skąd wybierzemy się w niezapomnianą podróż wąskotorową kolejką bieszczadzką do miejscowości Przysłup. Wiele osób zaskoczy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe, przesympatyczne wagoniki, a przede wszystkim przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka. Po godzinnej podróży kolejką przejazd do Polańczyka – jednej z głównych miejscowości wypoczynkowych w Bieszczadach.W trakcie zwiedzania Msza Św. Spacer po uzdrowisku Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do Dębowca Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Chwila zadumy na placu sanktuaryjnym, gdzie znajduje się Kalwaria Saletyńska. Pielgrzymi mogą zobaczyć trzy grupy figur, które przedstawiają trzy części zjawienia Matki Bożej w La Salette. Obok Bazyliki znajduje się znaczna część terenu, potocznie zwana placem sanktuaryjnym. Krótki spacer alejkami, gdzie rozmieszczone są kapliczki tajemnic różańcowych. Kolejno przejazd do Dukli, spotkanie z przewodnikiem, który przybliży pątnikom postać św. Jana z Dukli oraz piękno świątyni – Sanktuarium św. Jana z Dukli – Klasztor OO. Bernardynów. Uczestnictwo we Mszy Świętej i nabożeństwo z możliwością ucałowania relikwii św. Jana. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Udział we Mszy św. Zapoznanie się z historią sanktuarium, które pielgrzymi potocznie nazywają Jerozolimą Wschodu, dzięki obecności kapliczek, gdzie od wieków przybliża się wiernym tajemnice zaczerpnięte z życia Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny. Przejście dróżkami kalwaryjskimi: udział w Drodze Krzyżowej. W godzinach popołudniowych czas wolny na wypoczynek, indywidualną modlitwę i podziwianie widoków Karpat Wschodnich. Istnieje również możliwość zakupienia pamiątek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Myczkowców. Zwiedzanie Centrum Kultury Ekumenicznej im. Bł. Jana Pawła II – Parku Miniatur Budowli Sakralnych, gdzie zobaczymy 140 makiet najstarszych drewnianych kościołów z terenu południowo wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. i Parku Biblijnego. Zobaczymy również Ogród Biblijny a w nim Ciasną Bramę, czy Księgę Biblii czyli otwartą księgę stojąca na początku drogi wiodącej meandrami przez ogród. Kolejno przejazd do Ustrzyk Dolnych. Czas wolny na chwilę relaksu i zadumy centrum miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu, nad którym opiekę sprawują Ojcowie Dominikanie. Zapoznanie się z historią miejsca i kultem łaskami słynącej Piety z końca XIV wieku, którą nieznany artysta wyrzeźbił z drewna polnej gruszy. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejście do „Studzienki” i zaczerpnięcie wody z cudownego źródła, które wytrysnęło w miejscu znalezienia cudownej Piety. Kolejno Przejazd w kierunku Łańcuta. Zwiedzanie zamku uchodzącego za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce i słynącego ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz interesującej kolekcji pojazdów konnych. Dwugodzinne zwiedzanie obiektu z przewodnikiem miejscowym: wnętrza zamkowe, oranżeria, storczykarnia, muzeum powozów, wystawa sztuki cerkiewnej. Czas wolny. Możliwość odpoczynku przy kawie w otoczeniu storczyków. Wyjazd w drogę powrotną i zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Transport komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (WC, DVD, Klimatyzacja);
  • ZAKWATEROWANIE: 5 noclegów w hotelach/domach pielgrzyma/pensjonatach (pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad w drodze powrotnej;
  • OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418