Francja i Portugalia – Sanktuaria Maryjne Europy

Strasbourg – Lyon – Lourdes – Azpeitia – Covadonga – Santiago del Compostella – Fatima – Guadalupe – Avila – Saragossa – Montserrat – Avignon – La Salette – Padwa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Wyjazd z Polski z umówionego miejsca, przejazd tranzytowy przez Czechy i Niemcy. Wieczorem przyjazd do Strasbourga na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Ars. Nawiedzenie grobu Świętego Jana Marii Vianney – patrona księży proboszczów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lyonu.

Dzień 3:
Po śniadaniu wyjazd do Lourdes – największego Sanktuarium Maryjnego Europy. Przyjazd do Sanktuarium na wieczorne nabożeństwo maryjne z lampionami, obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie, całodzienny pobyt w Sanktuarium w Lourdes gdzie pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych, modlić się indywidualnie, wziąć udział w Drodze Krzyżowej. Podczas pobytu zwiedzimy Sanktuarium, wspomnimy historię Objawień, będziemy spacerować śladami Św. Bernadety. Po południu zwiedzimy jedną z najpiękniejszych grot świata. Wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie Maryjnym z lampionami. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Azpeitii– miasta związanego z postacią Świętego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. Następnie przejazd w kierunku przepięknych gór Picos de Europa, gdzie w bajkowym krajobrazie mieści się Sanktuarium Matki Bożej w Covadonga. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie, wyjazd w stronę Santiago del Compostella, jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) i najbardziej popularnych ośrodków pielgrzymkowych. To właśnie miejsce- naznaczony cudami grób św. Jakuba, przeszło do historii jako Compostella (od łac. campus stellae – pole gwiazd). W Santiago del Compostella nawiedzimy grób Apostoła i modlić się będziemy w barokowej katedrze. Wieczorem przejazd do Fatimy, czas na modlitwę i udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu, całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Fatimie. Wraz z pielgrzymami z całego świata nawiedzimy neoklasyczną Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Czas wolny na indywidualna modlitwę, zakup pamiątek. Przejazd do domu rodzinnego Pastuszków. Po kolacji weźmiemy udział w wieczornej Mszy Świętej i uroczystej procesji. Nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu wyjazd z Fatimy, przejazd do Lizbony – stolicy Portugalii. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do liczącego 500 lat Sanktuarium Maryjnego w Guadalupe. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:
Po śniadaniu przejazd do Avila – miejsca urodzenia św. Teresy. W mieście otoczonym wspaniałymi murami obronnymi zobaczymy Katedrę z XII wieku, Klasztor Św. Teresy, Bazylikę Św. Wincentego. Następnie przejazd do Saragossy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego z Bazyliką Santa Maria del Pilar. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:
Po śniadaniu wyjazd w stronę wybrzeża Costa Brava będącego jednym z najczęściej odwiedzanych rejonów Hiszpanii. Nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat. Przejazd na obiadokolację i nocleg w kurorcie nad morzem Śródziemnym.

Dzień 11:
Po śniadaniu przejazd do Carcassonne i Avignon. Najpierw zobaczymy miasto które okalają jedne z najdłuższych i najciekawszych, średniowiecznych murów obronnych na świecie. Następnie odwiedzimy Avignon – miasto papieży. Zobaczymy Pałac Papieski, Katedrę Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet z XIV w. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12:
Po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeżu do La Salette – alpejskiego, miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz – 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Padwy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach miasta św. Antoniego.

Dzień 14:
Po śniadaniu przejazd do Padwy – nawiedzenie Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Padwa dała Kościołowi kilkunastu świętych i błogosławionych, ale największą dumą miasta jest il Santo, czyli św. Antoni. Bazylika Jemu poświęcona. Jego grób i relikwiarz z zachowanym dotąd cudownie nienaruszonym językiem Świętego, przyciągają jak magnes rzesze pielgrzymów z całego świata. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 15: Powrót do kraju w godzinach południowych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 14 noclegów w hotelach, pokoje 2- 3 osobowe;
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (śniadania i obiadokolacje);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418