Pielgrzymka do Grecji samolotem

Filippi – Kawala – Saloniki – Kalambaka – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Epidauros

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Salonik. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd do FILIPPI– pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi. To tu powstał pierwszy w europie Kościół Chrześcijański. W Filippi zobaczymy tereny wykopalisk archeologicznych w miejscu dawnego miasta rzymskiego: bazyliki, łaźnie, akropol oraz więzienie, w którym osadzeni byli św. Paweł i Sylas. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylasa. Msza w Filippi przy źródle. Msza św. w Filippi. Następnie przejazd do nadmorskiej KAWALI (dawniej Neapoli), gdzie Apostoł rozpoczął swą misję po Europie w 49 r.n.e.. Wizyta w kościele Agios Nikolaos, do którego, jak głosi legenda, przybył św. Paweł. Zobaczymy również starożytny akwedukt i piękną panoramę portu i starego miasta. Po południu przejazd do SALONIK– miasta, w którym św. Paweł spędził 3 tygodnie i z którego musiał uciekać posądzony o działanie przeciw państwu. Zobaczymy: łuk tryumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa, rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne świątynie bizantyjskie oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu Wenecjan. Najważniejszym dla naszej pielgrzymki zabytkiem jest jednak kościół św. Demetriusza z V wieku. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do KALAMBAKI– zwiedzanie Meteorów, klasztorów zbudowanych na wznoszących się w niebo słupach skalnych, które zdają się być zawieszone pomiędzy niebem i ziemią. Msza św. plenerowa w Meteorach. Wieczorem przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do DELF– miejsca uważanego w starożytności za środek świata. Zwiedzimy centrum kultu Apolina, świątynię, amfiteatr i stadion. Po południu przejazd w okolice Aten. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem, odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu przejazd do centrum ATEN. Msza św. Następnie zobaczymy: ateński Akropol- starożytny ośrodek kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski- miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, Parlament. Spacer po Place- urokliwej starej dzielnicy z mnóstwem tawern, sklepików, wąskich uliczek i zaułków, z pięknym widokiem na oświetlony Akropol. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu wizyta w kolejnym miejscu związanym z obecnością św. Pawła- KORYNCIE. Zobaczymy ruiny starożytnego miasta i miejsce, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta. Msza plenerowa w ruinach w Koryncie. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będą MYKENY. W tym liczącym ponad 3,5 tysiąca lat mieście znajdują się ruiny jednego z najstarszych miast i pałacu, do których prowadziła słynna lwia brama. W niewielkiej odległości od niego znajduje się wspomniany przez J. Słowackiego grób Agamemnona- tryumfatora spod Troi. Po wizycie w Mykenach, przejedziemy do EPIDAUROS– miejsca, gdzie znajduje się jeden z cudów sztuki architektonicznej starożytnych Greków. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu zapraszamy na całodzienny rejs na wyspy. Odwiedzimy wyspy Hydra i Spetses. Na każdej wyspie będzie czas wolny na spacery i rozkoszowanie się prawdziwie greckim trybem życia „siga, siga”. Dla chętnych możliwość kąpieli morskich. Po południu powrót do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko do Aten. Przelot do kraju

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem, transfery komfortowym autokarem w Grecji;
  • ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w hotelach 3* ;
  • WYŻYWIENIE: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418