Małopolski szlak Sanktuariów

Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Łagiewniki – Kraków

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Wadowic. Spacer po mieście szlakiem Karola Wojtyły. Zwiedzanie m.in.: Muzeum Miejskiego, w którym prezentowane są wystawy związane z historią miasta i osobą Ojca Świętego Jana Pawła II, Dom Rodzinny Papieża, gdzie zobaczyć można osobiste rzeczy Jana Pawła II, m.in. części strojów i sprzętu turystycznego oraz  szaty kapłańskie, Bazylika Mniejsza, w której Karol Wojtyła przyjął chrzest oraz przystąpił do I Komunii Świętej. Czas wolny na degustację kremówek papieskich w jednej z licznych kawiarni wadowickich. Następnie przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza Święta w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym. Po Mszy przejazd do obiektu na obiadokolację i nocleg.
 

Dzień 2:
Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu i przejazd na zwiedzanie Sanktuarium, będącego jednym z ważniejszych miejsc kultu pasyjnego i maryjnego, które łączy zarówno kult Chrystusa cierpiącego, jak i Matki Bożej. Ideą przewodnią jest odwzorowanie ostatniej drogi Chrystusa (Droga Pojmania i Droga Krzyżowa). Po zwiedzaniu przejazd do Łagiewnik. Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, modlitwa podczas Mszy Świętej. Następnie przejazd w okolice Krakowa na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu. Przejazd na zwiedzanie Krakowa. Zwiedzanie miasta. Przejście Drogą Królewską wzdłuż pozostałości murów obronnych Krakowa: przez Barbakan, Bramę Floriańską do Rynku Głównego. Następnie zwiedzanie Sukiennic (możliwość nabycia pamiątek), Kościoła Mariackiego z pięknym ołtarzem Wita Stwosza, Wieży Ratuszowej i kościoła św. Wojciecha. Przejście ulicą Grodzką do kościoła śś. Piotra i Pawła a następnie na Wzgórze Wawelskie. Zwiedzanie Katedry Królewskiej, dziedzińca Zamku, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta. Następnie spacer po Plantach, Zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego: Collegium Maius, Collegium Novum, Pałac Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym oknem papieskim na ul. Franciszkańskiej 3. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach nocnych i zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Transport komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (WC, DVD, Klimatyzacja);
  • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi (pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2 śniadania, 2 obiadokolacje;
  • OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Łagiewnikach
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418