Japonia

Tokio – Kamakura – Hamamatsu – Kioto – Nara – Osaka – Humeji – Okayama – Kurashiki – Hiroszima – Beppu – Jigoku – Nagasaki – Fukuoce

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Tokio.

Dzień 2:
Przylot do Tokio. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie stolicy Japonii rozpoczniemy od dzielnicy Asakusa, która jest znana w całym kraju dzięki słynnej świątyni Sensō-ji, z historią sięgającą 628 r. Kompleks otaczają stare domy stojące przy wąskich uliczkach. Przebierzemy się w tradycyjne japońskie stroje i będziemy uczestniczyć w ceremonii parzenia i picia herbaty. Wieczorem zobaczymy katolicką katedrę Najświętszej Maryi Panny zaprojektowaną w 1964 r przez japońskiego architekta Kenzō Tange. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie i dalsze zwiedzanie Tokio. Rano ruszymy zobaczyć Pałac Cesarki, który jest uważany za serce i duszę miasta. Zatrzymamy się także na zdjęcia przy Pałacu Akasaka gdzie goszczą przybywający do Japonii dygnitarze. Następnie odwiedzimy nowoczesną dzielnicę Shinjuku, gdzie w 1971 r wzniesiono pierwszy w mieście drapacz chmur. Wjedziemy na taras widokowy w Biurze Administracji Metropolitalnej Tokio aby móc podziwiać panoramę miasta. Po południu złożymy wizytę w sintoistycznej świątyni Meiji Jingū, wzniesionej ku czci cesarza i cesarzowej Meiji. Przespacerujemy się po deptaku Takeshita-dōri, ulokowanym w dzielnicy Harajuku – mekce młodej generacji tokijczyków zainteresowanych modą i zabawą. Na koniec dnia odwiedzimy dzielnicę Shibuya, gdzie znajduje się podobno najbardziej zatłoczone skrzyżowanie w kraju. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie i przejazd do Kamakury– średniowiecznej stolicy słynącej z przepięknych świątyń i sanktuariów. Odwiedzimy świątynię Kōtoku-in słynącą z posągu Wielkiego Buddy, wysokiego na 11 m i ważącego 93 tony posągu odlanego z brązu. Zobaczymy także świątynię Hase-dera, która słynie z przechowywanego tu posągu bogini miłosierdzia – Kannon i przepięknych widoków na miasto i zatokę morską. Następnie przejazd w okolice czczonej przez Japończyków od czasów starożytnych góry Fudżi. Dotrzemy w rejon 5 jezior, które powstały w zamierzchłych czasach gdy lawa wydobywająca się z wulkanu Fudżi przegrodziła kilka rzek w okolicy. Spacer po Parku Oishi i podziwianie panoramy Fudżi. Wieczorem przejazd na nocleg w okolicy Hamamatsu. Msza Święta (w miarę możliwości na łonie przyrody w górach). Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Kioto – kolebki japońskiej tradycji, szczycącej się starożytnym pochodzeniem. Miasto przez ponad 1000 lat było stolicą kraju. To tu zachowało się ponad 20% skarbów dziedzictwa narodowego. Najpierw udamy się do dystryktu Higashiyama, gdzie stare uliczki, drewniane domy, sklepiki i warsztaty świetnie oddają klimat starego Kioto. Przespacerujemy się do Kiyomizu-dera – Świątyni Czystej Wody, która słynie z pięknych widoków, jakie roztaczają się z werandy głównego pawilonu, która wsparta jest na 139 piętnastometrowych słupach. Udamy się także do dzielnicy Gion, w której do dziś można spotkać gejsze i ich uczennice maiko. Na koniec dnia odwiedzimy sintoistyczny chram Fushimi Inari-taisha założony w 711 r i dedykowany bogini ryżu. Miejsce słynie z czterokilometrowej ścieżki, wzdłuż której ustawiono czerwone torii, ofiarowane przez wiernych w ciągu wieków. Msza Święta. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Kioto.

Dzień 6:
Po śniadaniu odwiedzimy świątynię buddyzmu zen Ginkaku-ji, która skrywa Srebrny Pawilon, uważany za jedną z najpiękniejszych budowli w mieście. Następnie udamy się do centrum miasta gdzie przespacerujemy się po ogrodach otaczających Kyōto-gosho, pałac, w którym od 1331 do 1868 r mieszkał cesarz ze swoją rodziną. Zobaczymy także Zamek Nijō wzniesiony w 1603 r przez szoguna Tokugawa Ieyasu, aby podkreślić wojskową zwierzchność nad miastem. Kolejno udamy się do Kinkaku-ji (Złotego Pawilonu), najsłynniejszego zabytku Kioto, który został wybudowany w 1390 r jako willa dla ustępującego szoguna Ashikaga Yoshimitsu. Na koniec dnia odwiedzimy dystrykt Arashiyama, gdzie przespacerujemy się po bambusowych zagajnikach. Msza Święta. Kolacja. Nocleg w Kioto.

Dzień 7:
Śniadanie i przejazd do Nary, uważanej za pierwszą stolicę Japonii. Spacer po parku, w którym zobaczymy jelenie wschodnie uważane za boskich posłańców. Odwiedzimy świątynię Tōdai-ji wybudowaną w 743 r , w której umieszczono największy w Japonii posąg Buddy z brązu. Po południu przejazd do trzeciego pod względem wielkości miasta w kraju – Osaki. Spacer wokół zrekonstruowanego zamku, który dawniej był największą w Japonii budowlą. Odwiedzimy także dzielnicę handlową Namba z deptakiem Dōtonbori oraz dzielnicę Shinsekai (Nowy Świat) zaprojektowaną w 1912 r, gdzie w jednej z restauracji można spróbować słynną rybę fugu. Msza Święta. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Osace.

Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd do Himeji i zwiedzanie 400-letniego zamku będącego najbardziej imponującym przykładem budowli obronnej w Japonii, który nazywany jest Zamkiem Białej Czapli z uwagi na białe ściany. Kolejno odwiedzimy Okayamę. Przespacerujemy się po uważanym za jeden z trzech najładniejszych ogrodów w Japonii – Ogrodzie Kōrakuen, skąd będziemy mogli podziwiać widoki zniszczonego podczas II Wojny Światowej i odbudowanego zamku, który oryginalnie zbudowano w XVI w. Po południu zwiedzanie urokliwej starówki w Kurashiki, która leży wzdłuż obsadzanego wierzbami kanału. Stoją przy nim liczne muzea, ryokany, restauracje i sklepy z rzemiosłem. Przejazd na nocleg w okolicy Hiroszimy. Msza Święta. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Zwiedzanie Hiroszimy, pierwszego miasta w historii świata, na które została zrzucona bomba atomowa. Odwiedzimy Park Pokoju z Kopułą Bomby Atomowej – ruiną budynku, który jako jeden z nielicznych przetrwał wybuch. Następnie przeprawimy się promem na wyspę Miyajima, która była uważana od wieków za święte miejsce. Zobaczymy tam chram Itsukushima zbudowany w VI w. nad wodą w taki sposób, aby w czasie przypływu robić wrażenie jakby dryfował. Msza Święta w kościele św. Franciszka Ksawerego w Yamaguchi, przy którym działa małe muzeum prezentujące chrześcijańskie obrazy, rzeźby, stroje i inne przedmioty religijne, a także stare mapy przedstawiające rozwój chrześcijaństwa w Japonii. Wieczorem przejazd na wyspę Kiusiu do miejscowości Beppu, gdzie ponad 2800 źródeł wyrzuca z siebie 130 mln litrów gorącej wody dziennie. Relaks w jednej z miejskich łaźni uzdrowiska. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Beppu.

Dzień 10:
Śniadanie i poranny spacer po Jigoku (Piekle) – kompleksie stawów z gorącą wodą, które powstały na skutek aktywności wulkanów. W miarę możliwości (przy niskiej aktywności wulkanicznej) przejazd na Górę Aso – największy aktywny masyw wulkaniczny w Japonii. Spacer do krateru wulkanu. Kolejno przejazd do Wąwozu Takachiho, który został utworzony przez 4 erupcje wulkanu Aso, około 270 000 lat temu. Strome klify mają tu od 80 do 100 metrów wysokości i składają się z kolumn wulkanicznego bazaltu o niesamowitym kształcie. Przejazd na nocleg do Kumamoto. Msza Święta. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 11:
Śniadanie i przejazd do Nagasaki, które otworzyło się na europejskich kupców w 1571 r. Razem z kupcami przyjechali chrześcijańscy misjonarze (m.in. św. Franciszek Ksawery). W 1587 r szogun Toyotomi Hideyoshi wprowadził oficjalny zakaz wyznawania religii chrześcijańskiej, co rozpoczęło prześladowania. Odwiedzimy Muzeum Dwudziestu Sześciu Męczenników, którzy zostali ukrzyżowani za wiarę w 1597 r. Zatrzymamy się w Parku Pokoju, w którym znajduje się czarny słupek, wyznaczający dokładne epicentrum wybuchu bomby atomowej. Zobaczymy odbudowaną po II Wojnie Światowej katedrę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w której znajduje się górna część drewnianej rzeźby Matki Bożej z 1929, która cudownie ocalała w ruinach zbombardowanego kościoła. Zobaczymy także Park Clover Garden, w którym znajduje się najstarsza w Japonii rezydencja w stylu europejskim. Odwiedzimy również chrześcijański kościół Ōura, zbudowany przez francuskich misjonarzy. Msza Święta. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Nagasaki.

Dzień 12:
Śniadanie i przejazd w okolice miasteczka Hamanoura, gdzie będziemy podziwiać jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych w Japonii, usytuowane nad brzegiem morza. Następnie wizyta w największym mieście na wyspie Kiusiu – Fukuoce. Krótki spacer po urokliwym Parku Ohori w centrum miasta i nowoczesnym kompleksie Canal City, który zajmują sklepy, restauracje i hotele, a przez środek tego „miasta w mieście” przepływa kanał o długości 177 m. Msza Święta. Następnie przejazd się na dworzec kolejowy skąd udamy się w podróż superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w okolicy Tokio.

Dzień 13:
Śniadanie, przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny, transfery autokarem;
  • ZAKWATEROWANIE: 11 noclegów w hotelach  3* (pokoje 2-3 osobowe);
  • WYŻYWIENIE: 11 śniadań i 11 obiadokolacji;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418