Hiszpania Północna

Madryt – Burgos – Covadonga – Cangas de Onis – Salamanka – Avila

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Spotkanie z pilotem na lotnisku i wylot do Madrytu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek po podróży. Dla chętnych spacer po mieście. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd do Burgos. Miasto leży na pielgrzymkowym Szlaku św. Jakuba i szczyci się jednym z największych osiągnięć hiszpańskiego gotyku- katedrą, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: wzgórze zamkowe, Katedra, łuk San Esteban, kościół San Nicolás. Przejazd w kierunku przepięknych gór Picos de Europa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do położonego w bajkowym krajobrazie Sanktuarium Matki Bożej w Covadonga – patronki Asturii. Miejsce to odwiedził Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Hiszpanii w 1989 roku. Msza Św. i czas wolny. Następnie przejazd do pobliskiego Cangas de Onis, gdzie zobaczymy most rzymski z XII wieku, pustelnię Santa Cruz z VIII wieku i renesansowy pałac Cortésa. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela. Pobyt w jednym z najstarszych po Jerozolimie i Rzymie ośrodków pielgrzymkowych. Wszystko zaczęło się ok. 800 roku, kiedy mnich Pelayo, prowadzony przez światło gwiazd dotarł do marmurowego grobowca Św. Jakuba- miejsca naznaczonego licznymi cudami. Modlitwa przy grobie Świętego, zwiedzanie barokowej katedry oraz spacer malowniczymi uliczkami. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu w Santiago de Compostela, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Salamanki. Zwiedzanie miasta: m.in. plac Plaza Mayor, zaliczany do najpiękniejszych w Hiszpanii, dwa ratusze, Stara Katedra, Nowa Katedra, Klasztor o.o. Dominikanów, rzymski most nad rzeką Tormes, gmach Uniwersytetu- zaliczany do najstarszych i najpiękniejszych na świecie. Po południu przejazd do Avila – miasta Świętej Teresy, gdzie zobaczymy m.in.: gotycką katedrę z XIV w., bazylikę Św. Wincentego, klasztor dominikanów, mury obronne. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu przejazd do Madrytu. Całodzienne zwiedzanie stolicy Hiszpanii: Pałac królewski, Kościół San Isidoro, Katedra Almudena z XVIII w., której budowa zakończyła się dopiero w 1993r., plac Puerta del Sol, plac Kolumba, Las Ventas- największa w Hiszpanii arena walki byków. Spacer majestatyczną aleją Calle Gran Via, słynny plac Plaza de Cibeles, Paseo del Prado i gmach muzeum Prado. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Madrycie i przelot do Berlina. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu w godzinach popołudniowych/ wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przelot samolotem; Opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny; Transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, dvd);
  • ZAKWATEROWANIE: 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418