Hiszpania i Portugalia

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1: Wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd autokarem do Berlina na lotnisko. Przelot do Santiago de Compostela. Transfer autokarem do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Santiago de Compostella – pobyt w jednym z najstarszych po Jerozolimie i Rzymie ośrodków pielgrzymkowych. Modlitwa przy grobie Św. Jakuba, zwiedzanie barokowej katedry oraz spacer malowniczymi uliczkami. Po południu przejazd do Fatimy. Po drodze, w miarę możliwości, zwiedzanie Porto Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3- 4: Po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Chwila czasu wolnego w Sanktuarium na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwie. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos– miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Po południu przejazd do Coimbry– jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii- dawna stolica. Zwiedzanie: Uniwersytetu – najstarszego ośrodka uniwersyteckiego położonego na szczycie wzgórza Alcacova; Starej Katedry, Nowego Klasztoru Św. Klary oraz kaplicy w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. W drodze powrotnej zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w Tomar– w obrębie którego stoi Convento do Cristo wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Fatimy. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha -zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej- wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu, na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sintra– dawnej letniej rezydencji władców Portugalii, a dziś ulubionego miejsca wypoczynku bogatych lizbończyków. Zwiedzanie Pałacu Pena-ostatniej rezydencji królów oraz Pałacu Narodowego. Następnie przejazd do Cabo da Roca– najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Widok na wspaniałą panoramą Atlantyku z perspektywy 140 m urwiska. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do stolicy Portugalii – Lizbony, położonej u ujścia rzeki Tag/miasta często porównywanego do San Francisco ; Zwiedzanie: zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama położonej u stóp Zamku Św. Jerzego, katedry Se , kościoła Św. Antoniego Padewskiego- stojącego w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnicę Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Belemską. Po południu przejazd w okolice Cordoby. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Po śniadaniu zwiedzanie Cordoby. Następnie przejazd do Malagi. Spacer po starówce. Po południu transfer na lotnisko. Wieczorem przylot do Berlina. Powrót autokarem do kraju.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418