Czechy, Francja, Szwajcaria

Praga – Paryż – Lisieux – Lourdes – Avignon – La Salette – Einsiedeln – Altoetting

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Pragi– przejście obok Kościoła Matki Boskiej Śnieżnej, którego nazwa pochodzi od cudu, jaki wydarzył się we Włoszech, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta, Kościół św. Mikołaja w Rynku Staromiejskim, nast. przejście mostem Karola na Hradczany czyli Praski Hrad z Katedra św. Wita-miejscem spoczynku patrona Czech- św. Wacława, Bazylika Św. Jerzego- w której spoczywa pierwsza męczennica chrześcijaństwa- św. Ludmiła. Po południu przejazd na nocleg w kierunku granicy Niemieckiej. Kolacja, nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu wyjazd przez Niemcy w stronę Paryża. Kolacja, nocleg. W miarę możliwości czasowych spacer wieczorem po stolicy Francji.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do centrum Paryża. Spacer po mieście: dzielnica Montmartre: bazylika Sacre-Coeur, Plac du Tertre, Hotel de Ville – siedziba administracji miasta. Dalszy spacer po mieście: łuk triumfalny Arc de Triomphe. Spacer po najstarszej części Paryża, wyspie Ile de la Cité, Katedra Notre-Dame, Sainte Chapelle, Kaplica Cudownego Medalika, Pont Neuf – najstarszy zachowany most Paryża, Palais de Justice, Conciergerie, Centrum Pompidou. Wjazd na Wieżę Eiffel’a. Kolacja, nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do Lisieux– miasteczko w którym nawiedzimy Bazylikę i Dom św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Modlitwa w miejscu związanym ze Świętą Teresą. Następnie całodzienny przejazd autokarem na południe Francji do Lourdes. Kolacja, nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes. Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (procesja z Lampionami, udział w Drodze Krzyżowej, modlitwa przy Grocie). Kolacja, nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, Katedra-miejsce chrztu Świętej, Muzeum), czas wolny na modlitwę. Kolacja, nocleg.

Dzień 7:
Dalszy pobyt w Lourdes. Udział w Drodze Krzyżowej, czas wolny na modlitwę. Kolacja, nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd do Avignon– miasta papieży. W programie Pałac Papieski, Katedra Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Następnie przejazd do Sanktuarium La Salette. Kolacja, nocleg.

Dzień 9:
Po śniadaniu pobyt w Sanktuarium La Salette– malowniczo położonego w Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej- gdzie w 1846 ukazała się Matka Boska dwojgu pastuszkom, modlitwa, udział w procesji z lampionami. Kolacja, nocleg.

Dzień 10:
Po śniadaniu przejazd do Einsiedeln– pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym „Szwajcarską Częstochową”. Kolacja, nocleg.

Dzień 11:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Polski. Po drodze krótki postój w Altoetting– Sanktuarium Czarnej Madonny, położonej w sercu Bawarii. Udział w mszy świętej na zakończenie Pielgrzymki. Wieczorem przyjazd do kraju.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 10 noclegów, (pokoje 2, 3- os. z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (10 śniadań, 10 obiadokolacji);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418