Hiszpania – Czarna madonna z Montserrat

Montserrat – Barcelona – Lourdes – Avignon – Carcassonne – La Salette – Ars – Paray Le Monial – Paryż – Schönstatt

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przelot do Barcelony. W zależności od godziny przylotu zwiedzanie miasta lub przejazd do Sanktuarium Czarnej Madonny- Montserrat– malowniczo położonego na zboczu Klasztoru Benedyktynów. Kolacja, nocleg .

Dzień 2:
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony – między innymi arcydzieło Gaudiego- La Sagrada Familia, modernistyczne budynki Casa Batllo, Casa Mila, gotycka dzielnica z barcelońską katedrą, bulwar Las Ramblas z pomnikiem K. Kolumba. Następnie przejazd na nocleg do Lourdes. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes. Wieczorem modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (msza św. w Grocie, procesja z Lampionami, udział w Drodze Krzyżowej). Kolacja, nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Dalszy pobyt w Lourdes. Spacer śladami św. Bernadetty. Zobaczymy jej Dom Rodzinny, Katedrę, Muzeum na cześć Świętej, czas wolny na modlitwę. Kolacja, nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu przejazd do przejazd do Avignon – miasta papieży. W programie Pałac Papieski, Katedra Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Po drodze spacer po Carcassonne – średniowiecznej fortecy z najdłuższymi murami obronnymi na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium La Salette – malowniczo położonego w Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej- gdzie w 1846 ukazała się Matka Boska dwojgu pastuszkom, modlitwa, udział w procesji z lampionami. Kolacja, nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu przejazd do Ars– nawiedzenie grobu Świętego Jana Vianney- patrona księży i proboszczów. Następnie przejazd do Paray Le Monial, gdzie wyjątkową rolę w życiu św. Małgorzaty Marii odegrały cztery objawienia zwane Wielkimi. Jezus ukazywał się jej już wcześniej, lecz w latach 1673-1675 w zakonie Sióstr Nawiedzenia w Paray-le-Monial czterokrotnie objawił się z zamiarem przybliżenia istoty kultu swego Serca. Zbawiciel życzył sobie, by czczono Je jako symbol Jego nieskończonej miłości do ludzi i Apostołce powierzył specjalną misję. Następnie przejazd do Nevers. Modlitwa w katedrze Saint – Cyr oraz kaplicy w klasztorze Saint- Gildard, gdzie znajduje się ciało św. Bernadetty Soubirous. Kolacja, nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd do centrum Paryża. Spacer po mieście: dzielnica Montmartre: bazylika Sacre-Coeur, Plac du Tertre, Luwr- w którym podziwiać będziemy m.in. Wenus z Milo – uchodzącą powszechnie za idealny wizerunek kobiecego piękna, Mona Lisę Leonardo da Vinci czy Nike, Hotel de Ville – siedziba administracji miasta. Dalszy spacer po mieście: łuk triumfalny Arc de Triomphe. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 9:
Po śniadaniu przejazd do Belgijskich Sanktuariów– które rocznie odwiedza ok. 750 tys. pielgrzymów z całego świata – przyciągają uzdrowieniami i zaskakującymi nawróceniami w: Beauraingu – zwane Matką Bożą Grzeszników oraz Banneuxu – Matką Bożą Ubogich. Modlitwa i msza św. w Sanktuarium w Banneux. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 10:
Po śniadaniu przejazd do Niemiec, w okolice Koblenz do miejscowości Schönstatt – z Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, gdzie 18 października 1914 roku powstaje Ruch Szensztacki, jako duchowa wspólnota wewnątrz Kościoła katolickiego. Jego Założyciel i duchowy ojciec – Józef Kentenich potrafił wydobyć na światło dzienne wartość człowieka i ukazać ją innym. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 11:
Przed południem powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem do Barcelony, przejazd komfortowym autokarem (wc, cafe- bar, video i klimatyzacja),
  • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów w hotelach ***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami,
  • WYŻYWIENIE: 9 śniadań, 9 obiadokolacji,
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418