Najpiękniejsze miejsca Włoch

Pompeje – Wezuwiusz – Neapol – Capri – Sorrento – Amalfi – Positano

RAMOWY PROGRAM 

Dzień 1:
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Włoch. Przylot do Neapolu. Objazd  autokarem  po
NEAPOLU – pierwszy kontakt z „miastem wielu kontrastów”. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek. Spacer po okolicy. Obiadokolacja. 1 Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do
POMPEI– miasta położonego u stóp wulkanu Wezuwiusz, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym ruin starożytnego miasta, które uległo całkowitemu zniszczeniu w 79 r, kryjąc domy i mieszkańców pod górą popiołów. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika.  Następnie wjedziemy na szczyt krateru VESUVIO. Przyjazd do hotelu na obiadokolację. 2 nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do
NEAPOLU na całodzienne zwiedzanie miasta. Pobyt w niekoronowanej stolicy włoskiego „mezzogiorno” zaczniemy od nawiedzenia kościoła San Giuseppe dei Nudi, w którym znajduje się grób Sługi Bożego Dolindo Ruotolo (charyzmatyka na wzór Ojca Pio). Msza Św. Następnie spacer ulicami NEAPOLU  po  monumentalnym i historycznym centrum miasta – Plac Plebiscytu, Galeria Umberto I, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, dzielnica Santa Lucia, ulica szopkarzy, wizyta w katedrze św. Januarego, Piazza San Gaetano (dawna agora) z kościołem San Lorenzo – miejscem „zaślubin” Zygmunta Starego i Bony Sforza.  Przyjazd do hotelu na obiadokolację. 3 nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na najpiękniejszą wyspę włoską-
CAPRI. Rejs promem, wycieczka statkiem wzdłuż linii brzegowej wyspy – zobaczymy urzekające morskie groty, ciekawą szatę naciekową. Następnie wyjazd funicolare do miasta Capri, spacer po kurorcie –  tzw. salonie wyspy, spacer po Ogrodach Cesarza Augusta, Msza Św., czas wolny, możliwość plażowania i kąpieli. Po południu przejazd  do SORRENTO –  uroczego miasteczka położonego na półkach i tarasach skalanych – spacer po kurorcie – Piazza Tasso, centrum miasta, możliwość degustacji słynnego likieru Limoncello- Limone di Sorrento. Powrót do hotelu na obiadokolację. 4 nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd  panoramiczną drogą wzdłuż Wybrzeża Amalfitańskiego. Czas wolny na jednym z najpiękniejszych tarasów widokowych na
POSITANO z wertykalną, południową architekturą, wizyta w AMALFI – spacer po kurorcie – brama morska, centrum miasta z imponującą katedrą św. Andrzeja. Powrót do hotelu na obiadokolację i 5 nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do
POMPEI do Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej. Msza Św. Czas wolny  na  indywidualną modlitwę, zakup pamiątek, odpoczynek. Przejazd na lotnisko. Wylot z Neapolu do Wrocławia lub innego wybranego miasta.  

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem, przejazd komfortowym autokarem, realizacja całego programu włoskim autokarem
  • ZAKWATEROWANIE: 5 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-3 os. z łazienkami),
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (śniadania wzmocnione, obiadokolacje serwowane skłądające się z 2 dań i deseru)
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

Oferta nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem na Capri, taksy klimatycznej, zestawu audio- guide, napoi do obiadokolacji.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418