Portugalia – Fatima pielgrzymka

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1: Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Lizbony. Przejazd do centrum. Spacer po mieście kojarzonym z wąskimi uliczkami, po których jeżdżą małe, żółte tramwaje i z budynkami, których fasady bogato zdobione są portugalskimi kafelkami, potocznie nazywanymi azulejos. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego, który został wzniesiony w miejscu jego narodzin. Przejście do gotyckiej katedry Najświętszej Maryi Panny upamiętniającej wyzwolenie miasta spod władzy Maurów. Wieczorem przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Msza Św. w sanktuarium w Fatimie. Po południu przejazd do Santarem– miejsca Cudu Eucharystycznego z 1247 roku. Następnie przejazd do Tomar. Nawiedzenie Klasztoru Chrystusa znajdującego się na liście UNESCO i będącego zarazem jednym z najciekawszych zabytków całej Portugalii. Na zwiedzających największe wrażenie robi Charola, czyli pierwsza świątynia Zakonu Templariuszy, która pochodzi z XII wieku, a która została wybudowana na planie szesnastoboku. Jest ona zbudowana w ten sposób, że zakonnicy mogli uczestniczyć w Mszy na koniach. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem udział grupy w modlitwie różańcowej i procesji światła, nocleg.

Dzień 3: Udział we Mszy św. w sanktuarium. Śniadanie. Nawiedzenie kaplicy objawień, która powstała w miejscu, gdzie stał mały dąbek, nad którym zjawiła się Matka Boża. Przejście do Bazyliki Różańcowej, w której znajdują się groby małych wizjonerów (Hiacynty i Franciszka) oraz siostry Łucji dos Santos. Nawiedzenie nowoczesnej Bazyliki Trójcy Świętej i kaplicy Adoracji. Przejazd do miejsc związanych z życiem pastuszków: do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się ich rodzinne domy. Udział w Drodze Krzyżowej. Modlitwa w dolinie Cabeço, gdzie w 1916 roku małym pastuszkom objawił się Anioł Pokoju prosząc o wynagrodzenie za grzechy świata. Powrót do Fatimy. Czas wolny na prywatną modlitwę i indywidualne nawiedzenie sanktuarium. Wieczorem Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i procesji światła połączonej z niesieniem figury Matki Bożej, nocleg.

Dzień 4: Udział we Mszy św. w sanktuarium na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Ostatni spacer po mieście: Wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów. Przejazd na lotnisko i lot do Polski. Transfer autokarem do miejsca wyjazdu.

ŚWIADCZENIA:
– przelot samolotem,
– opłaty lotniskowe, bagaż podręczny;
– przejazdy klimatyzowanym, komfortowym autokarem w Portugalii;
– zakwaterowanie: 3 noclegi w Fatimie, pokoje 2- osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
– opieka pilota- przewodnika, opieka kapłana;
– ubezpieczenie KL , NNW, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Turystyczny Fundusz Pomocowy;
– rezerwacja mszy św.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418