Włoskie Delicje

Padwa – Wenecja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Asyż

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1 :
Podstawienie autokaru we wskazanym miejscu (z południa Polski) ok godziny 18.00 wieczorem. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.  

Dzień 2 :
Przyjazd do PADWY– miasta św. Antoniego. Spacer po centrum, zwiedzanie Bazyliki Il Santo. Msza św. w Bazylice. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg 

Dzień 3 :
Śniadanie. Przejazd do WENECJI.  Rejs do centrum miasta i spacer do Placu św. Marka, następnie zobaczymy: Most Westchnień, Piazzettę, bogato zdobiony Pałac Dożów,  imponującą dzwonnicę- Kampanillę, Plac- Piazza di San Marco z Bazyliką wzorowaną na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Czas wolny. Spacer do Mostu Rialto i dzielnicy Rialto- dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Msza Św. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami  nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole. Przejazd do hotelu w okolice Rzymu na obiadokolację i 2 nocleg we Fiuggi.

Dzień 4 :
Śniadanie. Przejazd z Fiuggi do RZYMU- zwiedzanie miasta, starożytnej części Rzymu: Koloseumbudowlę antycznego Rzymu budzącą dzisiaj największy respekt, Forum Romanum – serce starożytnego miasta, Forum Trajana z imponującą kolumną Trajana, Via Sacra- Święta Droga, Wzgórze Palatyńskie na którym cesarze rzymscy wznosili swoje pałace, z którego roztacza się  widok na Circo Massimo oraz Fora cesarskie i Kapitol – wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta. Następnie spacer lub przejazd  do Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i Kościołem Sant’ Agnese in Agone, czas wolny na popołudniowe przekąski, następnie spacer do Panteonu – jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu. W trakcie zwiedzania czas na wyśmienitą włoską kawę w historycznej cafe Tazza d’Oro nieopodal Panteonu.  Spacer do Placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami, na szczycie których podziwiać możemy Kościół Trinita dei Monti.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, 3 nocleg we Fiuggi.

Dzień 5 :
Śniadanie. Przejazd i spacer na WATYKAN.  Zwiedzanie Placu i  Bazyliki św. Piotra. Przejazd do Klasztoru na MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, następnie  spacer na Cmentarz Żołnierzy  Polskich. Złożenie kwiatów przy pomniku gen. Andersa, chwila  zadumy.  Msza Św. Czas wolny.  Powrót do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja i 4 nocleg.

Dzień 6 :
Po śniadaniu wyjazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Udział we Mszy św. Następnie przespacerujemy do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Czas wolny na wspólny posiłek*. Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski.

Dzień 7 :
Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek); wszystkie opłaty drogowe/wjazdowe do miast,
  • ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (4 śniadania, 4 obiadokolacje), + deser;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

Oferta nie obejmuje:
napoi do obiadokolacji, statku w Wenecji, taksy pobytowej, przewodnika lokalnego, biletów metro w Rzymie, biletów wstępu, audio guide- zestawów nagłośnieniowych,

Proponujemy:
Kolację w Asyżu przed wyjazdem w centrum miasta za dopłatą ok 13-15 euro: Jednodaniowy posiłek lub duża pizza (wybór z karty), kawa, napój bezalkoholowy lub wino.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418