Rosja – Sankt Petersburg

RAMOWY PROGRAM 

Dzień 1: Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Petersburga, transfer do hotelu. Po drodze zwiedzanie Moskiewskiego Prospektu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Po śniadaniu zwiedzanie Sankt Petersburga: Twierdza Pietropawłowska z Katedrą Św. Piotra i Pawła, z grobami carów. Krążownik Aurora, Cerkiew i Klasztor Smolny, Teatr Mariński, Gmach Admiralicji, Gmach Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy, Cypel Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3: Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga: plac pałacowy z kolumną  Aleksandra, Pałac Zimowy, Ermitaż, Sobór Św. Izaaka. Spacer po Newskim Prospekcie, wokół którego skupiają się perełki architektoniczne m.in.: Kazański Sobór z imponującą kolumnadą, cerkiew Spasa na Krowi (cerkiew p.w. Zbawiciela na Krwi)- wybudowana na miejscu zabójstwa cara Aleksandra II, Pałac Stroganowów, Muzeum Rosyjskie w pałacu Michajłowskim z największą kolekcją dzieł sztuki rosyjskiej i Gościnny Dwór- najstarszy dom towarowy z 1785 r. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 4: Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu– byłej letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pałacu oraz Parku z największym na świecie zespołem fontann i najwspanialszą wśród nich Wielką Kaskadą. Następnie przejazd do Carskiego Sioła– zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 5: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i zakup pamiątek. Około południa transfer na lotnisko. Przelot do kraju.

 ŚWIADCZENIA:
– przelot samolotem;
– transport komfortowym autokarem w Rosji;
– zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
– ubezpieczenie: NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.;
– opieka pilota;
– opieka przewodnika lokalnego w Sankt Petersburgu;
– opieka kapłana,
– składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418