Rosja – Sankt Petersburg

Petersburg – Peterhof – Carskie Sioło

RAMOWY PROGRAM 

Dzień 1:
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Petersburga, transfer do hotelu. Po drodze zwiedzanie Moskiewskiego Prospektu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu zwiedzanie Sankt Petersburga: Twierdza Pietropawłowska z Katedrą Św. Piotra i Pawła, z grobami carów. Krążownik Aurora, Cerkiew i Klasztor Smolny, Teatr Mariński, Gmach Admiralicji, Gmach Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy, Cypel Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga: plac pałacowy z kolumną  Aleksandra, Pałac Zimowy, Ermitaż, Sobór Św. Izaaka. Spacer po Newskim Prospekcie, wokół którego skupiają się perełki architektoniczne m.in.: Kazański Sobór z imponującą kolumnadą, cerkiew Spasa na Krowi (cerkiew p.w. Zbawiciela na Krwi)- wybudowana na miejscu zabójstwa cara Aleksandra II, Pałac Stroganowów, Muzeum Rosyjskie w pałacu Michajłowskim z największą kolekcją dzieł sztuki rosyjskiej i Gościnny Dwór- najstarszy dom towarowy z 1785 r. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu– byłej letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pałacu oraz Parku z największym na świecie zespołem fontann i najwspanialszą wśród nich Wielką Kaskadą. Następnie przejazd do Carskiego Sioła– zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i zakup pamiątek. Około południa transfer na lotnisko. Przelot do kraju.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem, przejazd komfortowym autokarem (wc, cafe- bar, video i klimatyzacja),
  • ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w hotelu 3* w pokojach 2-3 osobowych,
  • WYŻYWIENIE: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418