Pielgrzymka do Saksonii

Görlitz – Bautzen – Drezno – Moritzburg – Miśnia

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Görlitz. Msza Św. (po stronie polskiej). Zwiedzanie miasta  położonego nad Nysą Łużycką, siedziby biskupów ewangelickiego i katolickiego. Görlitz jest jednym z najpiękniejszych, niewielu niemieckich miast niezniszczonych podczas II wojny światowej, a co za tym idzie posiadających niezaburzony układ przestrzenny i zabytki ze wszystkich epok historycznych. Spacer  po Starówce, gdzie zobaczymy najważniejsze zabytki miasta: m.in. most staromiejski, Rynek z pięknym ratuszem i kamieniczkami, kościół św. Piotra i Pawła ze słynnymi organami Caspariniego,  Stary i Nowy Ratusz, Muzeum Śląskie, które prezentuje ekspozycję stałą w jednym z najcenniejszych renesansowych budynków starego miasta w Görlitz. Przejazd do miejscowości Bautzen. Spacer po historycznej stolicy Górnych Łużyc i centrum kulturalnym Łużyczan. Zobaczymy:  Ratusz ze średniowiecznym Zegarem Słonecznym na wieży z XIII w, Katedrę św. Piotra, kamienice w centrum. Po południu przejazd do Drezna. Spacer po mieście: zwiedzanie Frauenkirche (kościoła Naszej Ukochanej Pani)- luterańskiej budowli należącej do jedynych w swoim rodzaju dokonań budowlanych w Europie, Albertinum – jedna z najsłynniejszych budowli Drezna- kiedyś zbrojownia, a dziś muzeum z Galerią Mistrzów Nowych i Zbiorem rzeźb. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: 
Po śniadaniu przejazd na dalsze zwiedzanie Drezna: W programie m.in.: Zwinger – architektoniczny klejnot Drezna. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Starych Mistrzów, Muzeum Historyczne, Wallpavillon, Glockenspielpavillon, Magazyn Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny, Muzeum Zoologiczne, Nymphenbad z kaskadami, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie Opera Sampera, Zamek, w którym znajdują się następujące muzea: Gabinet numizmatyczny, Grünes Gewölbe (zielone sklepienie) – uważane za najbogatszy zbiór klejnotów, Gabinet miedziorytów, następnie Kościół Hofkirche (Nadworny) – największy kościół katolicki w Dreźnie. W godzinach wieczornych przejazd na obiadokolację i nocleg.         
 

Dzień 3:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Moritzburg– bajkowego zamku na wodzie, zwiedzanie Pałacu Myśliwskiego. Do najbardziej wartościowych eksponatów należą figura Chrystusa, która znajduje się w kaplicy pałacowej. Następnie przejazd do Miśni, gdzie zwiedzimy manufakturę porcelany z niepowtarzalnymi eksponatami (obecne muzeum). Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi, (pokoje 2, 3- os. z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (2 śniadania, 2 obiadokolacje);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418