Śladami włoskich świętych

ASYŻ – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO – LORETO – PADWA

PROGRAM:

1 dzień: Wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd przez Czechy, Austrię. Przejazd nocą do Włoch.

2 dzień: Po południu przyjazd do ASYŻU- zwiedzanie miasta: Bazyliki Św. Franciszka oraz Św. Klary, Piazza Comune, przejazd do Bazyliki Santa Maria degli Angeli- modlitwa w Porcjunkuli. Przejazd do Todi na obiadokolację i 1 nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie Bazylik Patriarchalnych: Bazyliki Św. Piotra- modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II, Bazyliki Św. Jana na Lateranie ze słynnymi Schodami Świętymi, Św. Pawła za murami.
Po południu część starożytna: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Forum Trajana, Kapitol, Plac Wenecki. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 2 nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Udział w nabożeństwie Anioł Pański. Pobyt na Watykanie. Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona z barokowymi fontannami oraz kościołem San’t Agnese in Agone, Panteon- miejsce spoczynku królów włoskich oraz Rafaela, Piazza Colonna ze słynną kolumną Marka Aureliusza, Schody Hiszpańskie i barokowa Fontanna di Trevi. Przejazd do Katakumb- zwiedzanie i modlitwa w najstarszej nekropolii Rzymskiej. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 3 nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd do MONTE CASSINO. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów, chwila zadumy na cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz Żołnierzy Niemieckich.
Po południu przejazd do hotelu na Płw. Gargano. Obiadokolacja. Pobyt do wieczora w SAN GIOVANNI ROTONDO. Udział w nabożeństwie wieczornym. 4 nocleg.
6 dzień: Śniadanie. Pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO z wizytą u Ojca PIO. Zwiedzanie i modlitwa w Santuario Santa Maria delle Grazie, ”Starym” Kościele S. Padre Pio, muzeum poświęconym Ojcu Pio. Po południu wyjazd do LANCIANO- miejsca związanego z Cudem Eucharystycznym. Następnie przejazd na obiadokolację i 5 nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Przejazd do LORETO- zwiedzanie Bazyliki z cudowną kopią sławnej Czarnej Madonny z Loreto, Piazza delle Madonna, a przede wszystkim nawiedzenie Domku Maryi- Casa Santa czyli Domku Świętego, następnie przejazd do PADWY- modlitwa w Bazylice San Antonio. Nocny przejazd do kraju.

8 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

 

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel./fax: 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418