Do ostrej bramy

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień- Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wczesno rannych. Przejazd do GIETRZWAŁDU. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego na Warmii – słynnego z objawień i cudownych uzdrowień. Przejazd do ŚWIĘTEJ LIPKI – udział w nabożeństwie. Zwiedzanie bazyliki – perły architektury barokowej. Obiadokolacja i 1 nocleg w okol. Świętej Lipki .

2 dzień- Po śniadaniu przejazd do TROK– dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego- siedziby Kiejstuta i Witolda. Podziwianie krajobrazów rozległego kompleksu jezior trockich. Zwiedzanie zamku malowniczo położonego na wyspie. Przejazd do WILNA – spacer po Starówce do Ostrej Bramy, obiadokolacja, 2 nocleg w Wilnie.

3 dzień- Po śniadaniu proponujemy dalsze zwiedzanie WILNA. W programie m.in.: Wzgórze Trzech Krzyży, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta, Cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Poznawanie Starówki: Ostra Brama, Kościół św. Piotra i Pawła, Klasztor św. Trójcy, Prawosławny Klasztor św. Ducha. Zaułek bernardyński wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki Kościół Św. Anny, Kościół Katedralny, Uniwersytet Stefana Batorego, Kalwaria Wileńska, dom s. Faustyny Kowalskiej, powrót do hotelu na obiadokolację i 3 nocleg w Wilnie.

4 dzień- Po śniadaniu przejazd do SZAWLI, spacer po Górze Krzyży – niezwykłym sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Powrót do WILNA na obiadokolację i 4 nocleg w Wilnie.

5 dzień- Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do KOWNA, po drodze zwiedzanie zespołu klasztornego Karmelitów w POŻAJŚCIU (zabytek klasy ”0”). Spacer po pięknej kowieńskiej Starówce z: gotyckim Domem Peruna, Kościołem Archikatedralnym, Ratuszem ze strzelistą wieżą, Placem Ratuszowym otoczonym zabytkowymi kamienicami, Kościołem NMP i Kościołem Mikołaja z XV w. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień- po śniadaniu przejazd do NIEPOKALANOWA. Wizyta w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, Sanktuarium św. Maksymiliana i innych miejscach związanych ze świętym Maksymilianem Maria Kolbe. Powrót w godzinach późno wieczornych.

 

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel./fax: 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418