Czechy, Francja, Szwajcaria

PRAGA – PARYŻ – LISIEUX – LOURDES – AVIGNION – LA SALETTE – EINSIEDELN – ALTOETTING

PROGRAM:

DZIEŃ 1: Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do PRAGI- przejście obok Kościoła Matki Boskiej Śnieżnej, którego nazwa pochodzi od cudu, jaki wydarzył się we Włoszech, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta, Kościół św. Mikołaja w Rynku Staromiejskim, nast. przejście mostem Karola na Hradczany czyli Praski Hrad z Katedra św. Wita-miejscem spoczynku patrona Czech- św. Wacława, Bazylika Św. Jerzego- w której spoczywa pierwsza męczennica chrześcijaństwa- św. Ludmiła. Po południu przejazd na nocleg w kierunku granicy Niemieckiej. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 2: Wyjazd przez Niemcy w stronę Paryża. Kolacja, nocleg. W miarę możliwości czasowych spacer wieczorem po stolicy FRANCJI.
DZIEŃ 3: Po śniadaniu przejazd do centrum PARYŻA. Spacer po mieście: dzielnica Montmartre: bazylika Sacre-Coeur, Plac du Tertre, Hotel de Ville – siedziba administracji miasta. Dalszy spacer po mieście: łuk triumfalny Arc de Triomphe. Spacer po najstarszej części Paryża, wyspie Ile de la Cité, Katedra Notre-Dame, Sainte Chapelle, Kaplica Cudownego Medalika, Pont Neuf – najstarszy zachowany most Paryża, Palais de Justice, Conciergerie, Centrum Pompidou. Wjazd na Wieżę Eiffel’a. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 4: Po śniadaniu przejazd do LISIEUX- miasteczko w którym nawiedzimy Bazylikę i Dom św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Modlitwa w miejscu związanym ze Świętą Teresą. Następnie całodzienny przejazd autokarem na południe Francji do LOURDES. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 5: Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (procesja z Lampionami, udział w Drodze Krzyżowej, modlitwa przy Grocie). Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 6: Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, Katedra-miejsce chrztu Świętej, Muzeum), czas wolny na modlitwę. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 7: Dalszy pobyt w Lourdes. Udział w Drodze Krzyżowej, czas wolny na modlitwę. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 8: Po śniadaniu przejazd do AVIGNON- miasta papieży. W programie Pałac Papieski, Katedra Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Następnie przejazd do Sanktuarium LA SALETTE. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 9: Po śniadaniu pobyt w Sanktuarium LA SALETTE – malowniczo położonego w Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej- gdzie w 1846 ukazała się Matka Boska dwojgu pastuszkom, modlitwa, udział w procesji z lampionami. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 10: Po śniadaniu przejazd do EINSIEDELN- pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym „Szwajcarską Częstochową”. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 11: Po śniadaniu przejazd w kierunku Polski. Po drodze krótki postój w ALTOETTING -Sanktuarium Czarnej Madonny, położonej w sercu Bawarii. Udział w mszy świętej na zakończenie Pielgrzymki. Wieczorem przyjazd do kraju.

 

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel./fax: 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418