Apostołowie i święci

Wenecja – Asyż – Rzym – Watykan – Lanciano – Manopello – Loreto – Padwa

RAMOWY PROGRAM:

1 DZIEŃ: Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.
2 DZIEŃ: Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Zwiedzanie: Bazyliki Św. Marka, Piazza San Marco, Dzwonnica, Pałac Dożów, Most Rialto. Przejazd do hotelu na obiadokolację, nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Asyżu -zwiedzanie miasta: Bazyliki Św. Franciszka oraz Św. Klary, Piazza Comune, Katedra Św. Rufina. Przejazd do hotelu (okolice Asyżu) na nocleg i obiadokolację.
4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie: kościoła San Pietro in Vincoli (Św.Piotra w Okowach)- ze słynnym posągiem Mojżesza dłuta Michała Anioła. Następnie część starożytna: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Forum Trajana, Kapitol, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi, Panteon – miejsce spoczynku królów włoskich oraz Rafaela, Piazza Colonna ze słynną kolumną Marka Aureliusza, Kościół pod wezwaniem Trójcy Św. i Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację.
5 DZIEŃ: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Zawiedzenie Bazylik Patriarchalnych: Św. Jana na Lateranie, Św. Pawła za murami oraz M.B.Większej, Bazyliki Św. Piotra- modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II, przejazd do Katakumb Św. Kaliksta. Przejazd do hotelu obiadokolację i nocleg.
6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Udział audiencji Ojca Św. Muzeów Watykańskich. Przejazd do Monte Cassino. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów, chwila zadumy na cmentarzu Żołnierzy Polskich. Przejazd do hotelu na Płw. Gargano. Spacer po San Giovanii Rotondo. Udział w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ: Śniadanie. Pobyt w San Giovanii Rotondo. Modlitwa w miejscach związanych z postacią Ojca Pio. W godzinach popołudniowych przejazd do Monte San Angelo – Górę Św. Michała Archanioła. Zwiedzanie zjawiskowej Bazyliki w grocie. Powrót na obiadokolację i nocleg.
8 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Lanciano. Spacer po zabytkowym mieście: m.in. Piazza Plebiscito, Il Duomo, kościół San Francesco- w którym kryją się relikwie Miracolo Eucaristico- nieprawdopodobnego cudu, uznanego przez kościół katolicki. Następnie nawiedzenie kościoła w Manopello – miejsce, gdzie znajduje się chusta z obliczem twarzy Jezusa. Wieczorem przejazd w kierunku Loreto na nocleg i obiadokolację.
9 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Loreto -zwiedzanie Bazyliki z cudowną kopią sławnej Czarnej Madonny z Loreto, Piazza delle Madonna, a przede wszystkim nawiedzenie Domku Maryji – Casa Santa czyli Domku Świętego. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego, Piazza del Popolo, Grobowiec Dantego, Piazza della Mercato. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.
10 DZIEŃ: Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

 

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel./fax: 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418