Pielgrzymka do Chin

Pekin – Xian – Szanghaj – Zhujiajiao

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Odprawa i przelot do Pekinu.

Dzień 2:
Przylot do PEKINU. Spotkanie z przewodnikiem Przejazd do hotelu, zostawienie bagaży. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Wizyta we wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Świątyni Nieba– najpiękniejszej świątyni Pekinu. Następnie spacer po Parku Olimpijskim, gdzie w 2008 roku odbyły się 29-te letnie igrzyska olimpijskie. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Msza Św. Przejazd pod imponujący futurystyczny budynek Teatru Narodowego. Następnie spacer przez słynny Plac Tiananmen, czyli Plac Niebiańskiego Spokoju, największy plac publiczny na świecie z Mauzoleum Mao Zedonga, Halą Ludową i Muzeum Narodowym. Klimat Chin cesarskich poczujemy wędrując po Zakazanym Mieście, czyli dawnym pałacu cesarskim dynastii Ming i Qing, którego panoramę będziemy podziwiać na koniec z Wzgórza Węglowego. Po południu wizyta w ośrodku tradycyjnej medycyny chińskiej. Następnie przejażdżka rikszami po wąskich hutongach połączona z wizytą w lokalnym domostwie. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Msza Św. W Katedrze Południowej. Wizyta w ogrodach centralnej szkoły partyjnej (dawne zabudowania zakonu jezuitów)- nawiedzenie grobu jezuity Matteo Ricciego, który zakładał misje katolickie w Chinach w XVI w. Następnie spacer po pekińskim ZOO – udamy się do pawilonu pandy wielkiej. Następnie odwiedzimy Pałac Letni, który był oczkiem w głowie Cixi, zwanej smoczą cesarzową. Kompleks parkowo-pałacowy stanowiący miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru będzie można zobaczyć Wzgórze Długowieczności z panoramą na jezioro Kunming, liczne ogrody, altanki, pawilony, galerie i rezydencje (ponad 3 tys. obiektów). Na koniec dnia wycieczka na Wielki Mur Chiński, gdzie obejrzymy jeden z bardziej spektakularnych odcinków tej słynnej budowli wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd szybkim pociągiem do XIAN. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej (wpisane na listę UNESCO). Następnie przejazd do centrum XIAN- miasta o niezwykle istotnym znaczeniu na jedwabnym szlaku. Zobaczymy tu m.in. mury miejskie z Wieżami Bębna i Dzwonu. Msza Św. w kościele. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Msza Św. Dalsze zwiedzanie XIAN: Muzeum miasta Xian, Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi, wizyta w galerii, gdzie zapoznamy się ze słynnym malarstwem krajobrazowym i chińskim zodiakiem- lekcja kaligrafii. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscu przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Kolacja w restauracji- degustacja różnych rodzajów pierogów chińskich. Przejazd nocny szybkim pociągiem do Szanghaju (wagony sypialne).

Dzień 7:
Po przyjeździe do SZANGHAJU przejazd do hotelu, zostawienie bagaży. Śniadanie, a po nim Msza Św. Wizyta w słynnej Świątyni Nefrytowego Buddy. Następnie odwiedzimy najstarszą część Szanghaju z ogrodem Yuyuan i będziemy uczestniczyć w ceremonii picia i parzenia chińskiej herbaty. Następnie spacer po Bundzie– nadbrzeżnej promenadzie znajdującej się na prawym brzegu rzeki Huangpu. Przejazd na Plac Ludowy, gdzie odwiedzimy pełne skarbów chińskiej kultury Muzeum Szanghajskie. Następnie wjazd na  Perłę Orientu- wieżę telewizyjną, skąd podziwiać można piękną panoramę miasta Obiadokolacja i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd do szanghajskiej Wenecji- wodnego miasta Zhujiajiao. Spacer starożytnymi kamiennymi mostami i wąskimi uliczkami. Możliwość zrobienia niepowtarzalnych zakupów na lokalnym targu. Następnie przejazd do Bazyliki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na górze She w Sheshan. Jest to najważniejsze chrześcijańskie miejsce pielgrzymkowe w Chinach. Msza Św. w Bazylice. Wieczorem kolacja i przejazd na lotnisko. Przelot do Pekinu.

Dzień 9:
Przelot z Pekinu do Polski.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem do Pekinu i z Szanghaju, przejazdy pociągami na trasie Pekin-Xian i Xian- Szanghaj, przejazdy komfortowymi autokarami, opłaty lotniskowe,
  • ZAKWATEROWANIE: noclegi w hotelach 3*,
  • WYŻYWIENIE: śniadania w hotelach i obiadokolacje w restauracjach,
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.
  • BILETY WSTĘPU do atrakcji ujętych w programie,

CENA NIE ZAWIERA:

– napiwków dla przewodników i lokalnych kierowców ok 30 USD/os.
– wizy chińskiej- 550 zł (wiza + pośrednictwo wizowe)

OPŁATY OPCJONALNE – FAKULTATYWNE:

– nocne zwiedzanie Pekinu (ok. 30 USD/ os.)
– rejs po rzece Huangpu podczas pobytu w Szanghaju (ok. 30 USD/os.)
– przedstawienie akrobatyczne w Szanghaju (ok. 35 USD/os.)

PROGRAM JEST RAMOWY- SZCZEGÓŁY NA MIEJSCU USTALA PILOT W POROZUMIENIU Z PRZEWODNIKIEM I LOKALNYM KONTRAHENTEM BIURA VERO TRAVEL.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418