Izrael – Pielgrzymka do Ziemi Świętej

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1: Zbiórka uczestników. Przejazd autokarem na lotnisko. Odprawa i przelot do Tel Awiwu. Wizyta na Górze Karmel, gdzie obejrzymy Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu (Stella Maris). Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Kolejno przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Wieczorem przejazd do Nazaret. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wyjście do Bazyliki Zwiastowania na procesję z różańcem. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od Mszy Św. na Górze Tabor. Następnie rejs łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Wizyta w Magdali- mieście Marii Magdaleny. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga, w Kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościele Prymatu Św. Piotra. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Betanii– miejsca, w którym Św. Jan ochrzcił Jezusa. Msza Św. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza w Jerycho. Wyjazd w stronę Betlejem. Po drodze postój nad Morzem Martwym– chwila czasu wolnego na kąpiel. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg.

Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy- Msza Św. w kaplicy Excelsis Deo. Następnie wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima oraz Grocie Mlecznej. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy. Stare Miasto- wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego (Msza Św.), przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Następnie Góra Oliwna, Betfage– miejsce, w którym Jezus wjechał do Jerozolimy, a które wspominamy w Niedzielę Palmową, miejsce Wniebowstąpienia- Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy z czasów pierwszych chrześcijan. Następnie przejazd do Jaffy, obecnie dzielnicy Tel Awiwu, a w starożytności ważnego portu. Zwiedzanie- port z latarnią morską, kościół Św. Piotra, dom Szymona Garbarza. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Ain Karem– rodzinnego miasta Zachariasza i Elżbiety- rodziców Jana Chrzciciela, gdzie zobaczymy: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Nikopolis (Emaus)– Msza Św. Po południu przejazd do Tel Awiwu. Kolacja, a później przejazd na lotnisko. Odprawa i lot powrotny.

Dzień 8: Powrót autokarem do miejsca wyjazdu.

ŚWIADCZENIA:
– przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;
– transfery autokarem na terenie Izraela;
– dowóz na lotnisko;
– 6 noclegów w hotelach  3* (pokoje 2-3 osobowe);
– wyżywienie: 6 śniadań i 7 obiadokolacji;
– opieka pilota;
– opieka księdza;
– ubezpieczenie: KL, NNW, CP, bagaż;
– pakiet pielgrzyma: śpiewnik, chusta;
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

UWAGI:

Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Dokument uprawniający do podróży: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu z Izraela.
Paszport bez pieczątek libańskich i syryjskich.

OPCJONALNIE:
– lunch rybny nad jeziorem Galilejskim (tzw. „ryba św. Piotra”)

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 454456977 453957677 4536418