Sanktuaria Ziemi Podkarpackiej

Łańcut – Jarosławiec – Kalwaria Pacławska – Leżajsk

RAMOWY PROGRAM 

Dzień 1:
Wyjazd spod kościoła parafialnego w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Łańcuta. Zwiedzanie zamku uchodzącego za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce i słynącego ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz interesującej kolekcji pojazdów konnych. Dwugodzinne zwiedzanie obiektu z przewodnikiem miejscowym: wnętrza zamkowe, oranżeria, storczykarnia, muzeum powozów, wystawa sztuki cerkiewnej. Czas wolny. Możliwość odpoczynku przy kawie w otoczeniu storczyków. Przejazd do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu, nad którym opiekę sprawują Ojcowie Dominikanie. Zapoznanie się z historią miejsca i kultem łaskami słynącej Piety z końca XIV wieku, którą nieznany artysta wyrzeźbił z drewna polnej gruszy. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejście do „Studzienki” i zaczerpnięcie wody z cudownego źródła, które wytrysnęło w miejscu znalezienia cudownej Piety. Przejazd do Przemyśla. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Udział we Mszy św. Zapoznanie się z historią sanktuarium, które pielgrzymi potocznie nazywają Jerozolimą Wschodu, dzięki obecności kapliczek, gdzie od wieków przybliża się wiernym tajemnice zaczerpnięte z życia Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny. Przejście dróżkami kalwaryjskimi: udział w Drodze Krzyżowej. W godzinach popołudniowych czas wolny na wypoczynek, indywidualną modlitwę i podziwianie widoków Karpat Wschodnich. Istnieje również możliwość zakupienia pamiątek. Powrót do Przemyśla. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leżajska. Nawiedzenie miejsca objawień Matki Bożej z 1590 roku. Zwiedzanie Bazyliki Ojców Bernardynów z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia będącego kopią rzymskiego obrazu Salus Populi Romani z Bazyliki Matki Bożej Większej. Udział we Mszy św. i koncercie, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory wykonane na największych w kraju organach. Czas indywidualny na modlitwę przed łaskami słynącym obrazem. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Transport komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (WC, DVD, Klimatyzacja);
  • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad;
  • OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418