Północne Włochy „Miedzy Niebem a Ziemia”

Werona – Malcesine – Spiazzi – Mediolan – Monza – Sirmione – Wenecja

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wieczornych. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch. Na trasie planowane są postoje zgodnie  z regulaminem czasu pracy kierowców – przerwy (postoje) co ok. 3 godziny. 

Dzień 2:
Przejazd do WERONY– zobaczymy:  XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei  Gavi – rzymski łuk triumfalny z I w.n.e., Brama Borsarich, Piazza Bra z okazałym rzymskim Amfiteatrem, Piazza dei Signiori oraz dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem. Przejazd do hotelu na jeziorem Garda. 1 nocleg i obiadokolacja. 

Dzień 3:
Śniadanie. Przyjazd (45 km) do MALCESINE –  miasta położonego najbardziej na północy wybrzeża Jeziora Garda. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w. z którego roztacza się niezapomniany widok. Spacer po uroczym miasteczku, położonym nad jeziorem Garda. Następnie przejazd do SPIAZZI do Sanktuarium Madonna della Corona– ukrytego w sercu skał góry Monte Baldo, zawieszonym między niebem i ziemią, miejscem milczenia i medytacji. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i 2 nocleg. 

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd (180 km) do MEDIOLANU- światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta: zwiedzanie imponującej gotyckiej Katedry Narodzin św. Marii, będącą jedną z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie. Katedra należy do największych kościołów na świecie (możliwość wyjazdu na taras katedry, z którego widać piękną panoramę miasta). Czas wolny w Galerii Vittorio Emanuele- tradycyjnego miejsca spotkań mieszkańców Mediolanu oraz licznych kawiarenek i luksusowych sklepów. Zobaczymy także: Piazza della Scala ze słynną Operą o międzynarodowej sławie,  przed teatrem znajduje się pomnik Leonarda da Vinci. Następnie spacer do Zamku Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Na koniec podjedziemy zobaczyć słynny stadion San Siro-  będący jednym z największych stadionów na świecie, może pomieścić ok. 85 tys. kibiców; podzielony jest na dwa „zakola”, jeden dla kibiców AC Milan, drugi dla kibiców Inter Mediolan. 

Dla zainteresowanych grup opcjonalnie: przejazd MONZY- miejscowości położonej 12 km na północ od Mediolanu.  Monza to prawdziwa ikona motosportu, miejsce przesiąknięte pełną pasji historią włoskiej motoryzacji.  Co roku na torze w Monzy odbywają się prestiżowe wyścigi świata Grand Prix Formuły 1. Tutaj zaczynali najbardziej znani kierowcy Włoch i wielokrotnie uczestniczył w wyścigu Robert Kubica. Zwiedzanie toru wyścigowego. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, 3 nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonego SIRMIONE, gdzie znajdują się pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli. Zobaczymy kościół Santa Maria Maggiore, zbudowany na miejscu dawnej pogańskiej świątyni. Obejrzeć można ciekawe piętnastowieczne freski oraz figurę Matki Boskiej, następnie  Rocca Scaligera – imponujący zamek przypominający o trzynastowiecznych władcach Werony, Scaligerich, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą Jeziora Garda. Dla chętnych rejs po jeziorze Garda. Wieczorem powrót na obiadokolację i 4 nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przyjazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Piazzettę- Mały Placyk, imponujący Plac San Marco, Pałac Dożów, Kampanillę- dzwonnicę, Most Rialto i dzielnicę Rialto- dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami  nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole. Wyjazd w drogę powrotną. 

Dzień 7:
Przyjazd  do kraju.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek); wszystkie opłaty drogowe/wjazdowe do miast,
  • ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami
  • WYŻYWIENIE: 4 śniadania, 4 obiadokolacje w formie bufetu,
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

Oferta nie obejmuje:
lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, audio guidy – zestawów nagłośnieniowych.

Należy przygotować ok. 75 euro/os.+ dla chętnych zwiedzanie stadionu San Siro ok. 15 euro (cena grupowa). 

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418