Austria – Wiedeń i Mariazell

Wiedeń – Mariazell – Melk

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd do WIEDNIA, objazd Ringiem: (zwiedzanie z zewnątrz): Opera, Muzeum Historii Sztuki, Plac Marii Teresy, Muzeum Historii Naturalnej, Parlament, Ratusz, Uniwersytet i Kościół Wotywny, następnie proponujemy spacer po mieście: Hofburg – zimowa rezydencja cesarska (z zewnątrz), Ulica Graben, Katedra Św. Szczepana, która jest symbolem Wiednia i najważniejszą budowlą gotycką w Austrii, reprezentacyjna ulica Kärntner Straße, następnie przejazd przez dzielnicę GRINZING – dawną wioskę winiarzy, na Kahlenberg – wzgórze z kaplicą Jana III Sobieskiego, z kościołem św. Józefa. Ze wzgórza roztacza się z punktu widokowego niezapomniana panorama miasta. Msza na Kahlenbergu. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd do sanktuarium w MARIAZELL. Całodzienny pobyt w Sanktuarium. Jest to jedno z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. W skład kompleksu wchodzi bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Ołtarzem Łaski z figurką Madonny wyrzeźbioną z lipowego drewna. Czczona figurka Maryi zwana Gnadenbild (Wizerunek Łaski) znajduje się dokładnie tam, gdzie mnich z benedyktyńskiego opactwa Magnus zbudował swoją pierwszą kapliczkę. Miejsce to odwiedzili następcy św. Piotra: Jan Paweł II (1983) i Benedykt XVI (2007). Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do opactwa benedyktyńskiego w MELK– drugiego, co do wielkości klasztoru tego zgromadzenia w Europie- przepięknie położonego nad Dunajem. Opactwo to swoje powstanie zawdzięcza możnemu rodowi margrabiów Babenbergów, którzy właśnie w Melku założyli swoją ufortyfikowaną rezydencję, by potem podarować ją benedyktynom. Obecny imponujący barokowy kompleks został wzniesiony na miejscu dawnego, zniszczonego podczas najazdu Turków. Spacer malowniczymi uliczkami Melk. Wyjazd w drogę powrotną. Krótki postój w Ołomuńcu w Czechach: Ratusz, Zamek (Olomoucký hrad) z dawnym Pałacem Biskupa, Katedra Św. Wacława. Msza Sw. w Katedrze. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do kraju, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi, (pokoje 2, 3- os. z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (2 śniadania, 2 obiadokolacje);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418