Brazylia – Argentyna

Rio de Janeiro – Cidade Maravilhosa – Foz do Iguaçu – San Ignacio Mini – São Paulo – Aparecida

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Przelot z Warszawy do Rio de Janeiro. Spotkanie z przewodnikiem. Kolacja i nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio – najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608 r., Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa- akwedukt z XVII w., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd przez plaże: Ipanema, Leblon. Czas wolny na plaży Copacabana. Kolacja i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę – 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela. Przejazd kolejką linową na Pão de Açúcar (Głowę Cukru – 396 m n.p.m.), z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) – wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie. Misja pochodzi z 1632 r. Zwiedzanie centrum miasteczka Wanda (wybudowanego przez Polaków) i kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony Argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju.

Dzień 7:
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do São Paulo. Zwiedzanie miasta: Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r – jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd do Aparecida – ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida (Patronka Brazylii). Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 10:
Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 11:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro. Wylot do Polski.

Dzień 12:
Przylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem, opłaty lotniskowe i bagaż, transfery autokarem i przeloty wewnętrzne w Brazylii,
  • ZAKWATEROWANIE: zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach 3*,
  • WYŻYWIENIE: wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji,
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

UWAGI:
Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot w porozumieniu z lokalnym przewodnikiem,
Kolejność realizacji programu zależy również od godzin przelotów,
Codziennie planowana jest Msza Św.,

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418