Pielgrzymka do Warszawy

Wilanów – Łazienki Królewskie – Krakowskie Przedmieście – Sanktuarium Św. Stanisława Kostki

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd do Wilanowa, letniej rezydencji królewskiej, łączącej w sobie elementy dworu szlacheckiego, willi ogrodowej i pałacu w stylu Ludwika XIV. Jest to jeden z najpiękniejszych zabytków europejskiego baroku i świadectwo świetności Rzeczypospolitej. Spacer po parku okalającym pałac. Przejazd do Centrum Opatrzności Bożej. Tutaj pielgrzymi zobaczą Panteon Wielkich Polaków, a następnie będziemy uczestniczyć we Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd na Cmentarz Stare Powązki, który jest najstarszym nieprzerwanie działającym katolickim cmentarzem w Warszawie. Zwiedzanie Starych Powązek z przewodnikiem. Cały 44 ha teren cmentarza (tyle co  państwo Watykan) objęty jest ścisłą ochroną konserwatorską. Spoczęły tu ciała, m.in.: przywódcy insurekcji warszawskiej Jana Kilińskiego, polityka i publicysty Hugo Kołłątaja, pisarza Bolesława Prusa, aktorów Hanki Bielickiej, Ireny Kwiatkowskiej, Gustawa Holoubka, reżysera Krzysztofa Kieślowskiego i wielu innych. Założona w 1925 roku Aleja Zasłużonych jest najważniejszym panteonem narodowym. Spoczęli w niej, m.in.: Władysław Reymont, Maria Dąbrowska, Jan Kiepura, Leopold Staff, Stefan Jaracz, Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura, Bohdan Pniewski, Mieczysława Ćwiklińska, Witold Małcużyński. Następnie przejazd do zespołu pałacowo – parkowego w Łazienkach, jednego z najpiękniejszych tego typu zespołów w Europie. Po południu przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie można poczuć klimat powstańczej stolicy, zobaczyć zarówno militarne dzieje 63 dni walk jak i życie codzienne ludności cywilnej. Zwiedzanie muzeum. Później spacer po Krakowskim Przedmieściu, z dłuższymi przystankami w kościołach św. Krzyża i św. Anny oraz w katedrze polowej Wojska Polskiego. Wizyta w Kościele ss. Wizytek, którego rektorem był ks. Jan Twardowski. To właśnie w ogrodach przy klasztorze Sióstr Wizytek poeta-ksiądz tworzył swoje wiersze. Dalej plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy i Rynek Starego Miasta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd na Mszę św. do żoliborskiego sanktuarium Św. Stanisława Kostki. Modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie wystawy dokumentującej życie, pracę duszpasterską i męczeńską śmierć ks. Jerzego. Wyjazd w drogę powrotną.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Transport komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (WC, DVD, Klimatyzacja);
  • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2 śniadania, 2 obiadokolacje;
  • OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA PRZEWODNIKA MIEJSKIEGO w Warszawie (3 godz.)
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418