Pielgrzymka na Słowację

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Šaštín-Stráže w kraju trnawskim. Kościół Matki Bożej Bolesnej w Szasztinie jest jednym z głównych miejsc kultu Matki Bożej Bolesnej, która stała się patronką Słowacji. W 1964 roku Ojciec Święty Paweł VI nadał kościołowi Matki Bożej Bolesnej tytuł bazyliki mniejszej- jako pierwszemu kościołowi na Słowacji. Następnie przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji. Spacer po Starym Mieście: Zamek Bratysławski (Bratislavský hrad), trójnawowa katedra gotycka Dom św. Marcina (Dóm sv. Martina), Brama Michalska, Pałac Mirbacha, w którym dzisiaj znajduje się galeria, Pałac Grassalkovicha, Rynek Główny (Hlavné námestie) z budynkiem Starego Ratusza oraz renesansową Fontanną Maksymiliana, Primaciálne námestie, gdzie znajduje się najładniejszy klasycystyczny zabytek na Słowacji – Primaciálny palác. Po zwiedzaniu Starego Miasta spacer po promenadzie na Rynku Hwiezdoslawa ze Słowackim Teatrem Narodowym. W trakcie zwiedzania Msza św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do Nitry– najstarszego miasta Słowacji. Zobaczymy Zamek Nitrzański z Katedrą św. Emerama, Górne miasto z kościołem św. Piotra i Pawła. Po południu przejazd do Koszyc– drugiego co do wielkości miasta na Słowacji. Jego rynek uważa się za jeden z najpiękniejszych słowackich rynków. Dominantą miasta i rynku jest gotycka Katedra św. Elżbiety, która jest największym kościołem na Słowacji. Przed północną fasadą katedry wznosi się Wieża Urbana, wybudowana w XIV wieku. Miejscem najbardziej tętniących życiem w całym mieście, szczególnie w czasie lata, jest przestrzeń leżąca między teatrem a katedrą. Tworzy ją park wraz z grającą fontanną. W części południowej rynku zobaczymy średniowieczne mury obronne. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Lewoczy. Zobaczymy tu m.in. kościół farny św. Jakuba (drugi pod względem wielkości kościół Słowacji po Koszycach. Ołtarz główny ma 18,6 metra wysokości i jest najwyższym drewnianym ołtarzem na świecie), ratusz, gotycką zabudowę z XIV i XV wieku, Bramę Polską. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego Góra Mariańska (Mariánska Hora) położonego na wzgórzu 2 km od centrum Lewoczy. To najpopularniejszy cel pielgrzymek słowackich katolików. 3 lipca 1995 Jan Paweł II celebrował tam mszę dla 650 tysięcy wiernych. Następnie przejazd do Termal Park Besenova- kompleksu z 8 basenami z wodą geotermalną, 5 basenami relaksacyjnymi (temperatura wody od 25 do 39 st.), wellness centrum oraz szerokim wyborem masaży i saun (ziołowa, rzymska, solna, miętowa, hydromasaże, skały beszeniowskie, turecki masaż mydlany, jacuzzi itp.). Po relaksie w basenach przejazd do obiektu na kolację i nocleg.

Dzień 4: Po śniadaniu przejazd w kierunku centrum narciarskiego Jasna do Demianowskiej Jaskini Wolności (Demanovska jaskyna Slobody) która, wchodzi w skład systemu jaskiń Jaskinie Demianowskie. Najbardziej urozmaicona jaskinia naciekowa: jeziora, stalagmity, wodospady, rzeczka Demanovka płynie dnem jaskini. Długość wynosi 8400 m. Wejście do jaskini w dolinie Točište znajduje się na wys. 870 m. Dostępne jest po pokonaniu różnicy wysokości 52 m serpentynowym szlakiem z parkingu. Po zwiedzaniu jaskini wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– transport:  przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek);
– zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach 3* (pokoje 2- osobowe z łazienkami);
 wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
– opieka pilota na całej trasie wycieczki;
– ubezpieczenie: KL (koszty leczenia) i CP (leczenie chorób przewlekłych), NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków), bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.
– składka na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy;
– rezerwacje Mszy św.
– opieka duchowa kapłana

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418