Niemcy – Śladami Benedykta XVI

Praga – Pribram – Monachium – Altoetting – Marktl am Inn – Salzburg – Mariazell – Melk – Wiedeń – Kahlenberg

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd z Polski w godzinach rannych. Przejazd do Pragi– spacer po mieście, Strachov, Hradczany, Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej – ze słynącą z cudów woskową figurę Praskiego Dzieciątka Jezus, most Karola, Rynek Miejski. Czas na obiad. Następnie przejazd do miejscowości Pribram – Sanktuarium Matki Bożej zwane ” Czeską Częstochową”. Nocleg w Czechach.

Dzień 2:
Przyjazd do stolicy Bawarii – Monachium. Na uniwersytecie monachijskim obecny papież studiował teologię, po święceniach przez rok pracował jako wikary i katecheta w parafii Najświętszej Krwi Chrystusa. Na tutejszym uniwersytecie obronił doktorat z teologii. W 1977 roku został arcybiskupem Monachium i Freising. W planie zwiedzania miasta spacer po monachijskiej starówce od Karlsplatz poprzez katedrę (Frauenkirche), Marienplatz, ratusz i rezydencję miejską królewskiego rodu Wittelsbachów, poprzez urocze zakamarki pełne sklepików z antykami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Monachium.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do Altoetting – miasteczka nazywanego sercem Bawarii. Altoetting z sanktuarium Czarnej Madonny zajmuje szczególne miejsce w sercu Papieża Benedykta XVI. To niewielkie miasteczko z cudowną figurą Matki Bożej odegrało podobną rolę w życiu Józefa Ratzingera, jak Kalwaria Zebrzydowska w życiu Karola Wojtyły. W programie wizyty nawiedzenie sanktuarium Czarnej Madonny – Gnadenkapelle oraz kolegiaty z jej niezwykłym skarbcem. Przystanek w Marktl am Inn – w miejscu urodzin papieża. Przejazd i przystanek w Marktl nad Inn – niewielkim miasteczku niedaleko Altötting, w którym w Wielką Sobotę 16.04.1927 roku urodził się obecny papież i został ochrzczony w kościele parafialnym św. Oswalda. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do Salzburga i zwiedzanie miasta rodzinnego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Spacer po Salzburskiej Starówce wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przejazd na wzgórze nieopodal Salzburga, gdzie znajduje się barokowa świątynia Maria Plain poświęcona Matce Bożej, którą opiekuje się od XVIII w. zakon benedyktynów. Po południu wyjazd w kierunku Mariazell . Obiadokolacja i nocleg w okolicach sanktuarium.

Dzień 5:
Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego Trzech Narodów w Mariazell. Po południu przejazd do Melk. Opactwo benedyktyńskie w Melk to drugi co do wielkości klasztor tego zgromadzenia w Europie, pięknie położony nad Dunajem. Stanowi najokazalszy wyraz architektury i sztuki barokowej w Austrii. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zwiedzanie stolicy Austrii – Wiednia. Krótki spacer po Starówce. Następnie przejazd na wzgórze Kahlenberg – msza w kościele Polskim. Zakończenie Pielgrzymki. Powrót do Kraju w godzinach wieczornych. Po drodze postój na obiad w Czechach.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 5 noclegów, (pokoje 2, 3- os. z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (5 śniadań, 5 obiadokolacji);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418