Sanktuaria Wielkopolski

Kalisz – Licheń – Gniezno

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd w kierunku Kalisza do
Sanktuarium św. Józefa, gdzie Papież Paweł VI w roku 1978 podniósł ten kościół do godności Bazyliki Mniejszej. Zwiedzając wnętrze kościoła zwrócimy uwagę na: wielki obraz dekoracyjny „Suplikacje do św. Józefa”, gdzie sportretowani są król Stanisław August i biskup Ignacy Krasicki, Skarbiec z drogocennymi darami. Jednak bez wątpienia najcenniejszym skarbem kaliskiej bazyliki jest obraz Świętej Rodziny, od niepamiętnych czasów zwany obrazem św. Józefa Kaliskiego. Następnie przejazd w stronę Lichenia do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Zakwaterowanie w domu Pielgrzyma, obiadokolacja, a po niej Msza św. przed Cudownym Obrazem. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie po nim dalsze zwiedzanie: Bazyliki – świątyni zbudowanej na planie krzyża, do której prowadzą 33 stopnie nawiązujące do lat życia Jezusa Chrystusa na ziemi. Wewnątrz górnej świątyni znajdują się liczne kaplice poświęcone świętym i błogosławionym. Na ścianach rozmieszczone są stacje Drogi Krzyżowej autorstwa Antoniego Cygana. W ołtarzu głównym jest miejsce dla Cudownego Obrazu. W dolnej części świątyni znajdują się kaplice, które stanowią doskonałe miejsce do indywidualnej modlitwy. Dużą część dolnego kościoła zajmuje kaplica dedykowana 108 Męczennikom II wojny światowej. Dumą licheńskiej świątyni są organy  i dzwon nazwany imieniem Maryi Bogurodzicy. Jest to największy dzwon w Polsce i trzeci pod względem wielkości w Europie. Przejście na Golgotę– kamienną górę, która wznosi się  na 25 m. Góra powstała jako dzieło pokuty i przebłagania, nad całością góruje  krzyż oraz postaci Matki Bożej i św. Jana. Golgota to ludowe przedstawienie drogi krzyżowej Chrystusa. Mijając groty Ogrójca, Zdrady, Sądu, Nawrócenia Marii Magdaleny, Grotę Zaparcia się Piotra,  nawiązujemy do Męki Chrystusa opisanej w Ewangelii. Schodząc z góry wchodzimy do Groty Kryształowej, gdzie jest grób Pana Jezusa, następnie Grota Wniebowzięcia Matki Bożej, a dalej scena Zmartwychwstania. Powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, po nim przejazd do Gniezna  do Katedry – Sanktuarium Św. Wojciecha. Najstarszą częścią świątyni jest prezbiterium, w którym stoi złocona konfesja z relikwiami św. Wojciecha. Słynne spiżowe Drzwi Gnieźnieńskie znajdują się w pięknym gotyckim portalu ze sceną Sądu Ostatecznego. Składają się one z dwóch skrzydeł odlanych z brązu, które różnią się nieco wielkością, z dwiema kołatkami w kształcie lwich głów. Na drzwiach w 18 kwaterach przedstawiono sceny z życia św. Wojciecha. Następnie przejście na obiad, a po obiedzie wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Transport komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (WC, DVD, Klimatyzacja);
  • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2 śniadania, 2 obiadokolacje;
  • OPIEKA PILOTA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW W LICHENIU
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418