Pielgrzymka na Sycylię

Palermo – Montreale – Agrigento – Etna – Taormina – Syrakuzy – Ortyga – Cefalù – Corleone

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Przelot do Trapani lub Catanii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do  Palermo i Monreale. W Palermo – mieście Św. Rozalii-pustelnicy nawiedzimy Monte Pelegrini czyli górę pielgrzymów, Katedrę, Fontanna Pretoria, pałace Quattro Canti, Wielki Teatr, normańska kaplica San Cataldo, katakumby kapucynów (8 tysięcy zabalsamowanych naturalnie ciał), następnie Monreale – zwiedzanie średniowiecznej normańskiej Katedry. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do Agrigento, zwiedzanie miasta i Doliny Świątyń. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem obiadokolacja w stylu sycylijskim. Nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie,  wjazd na Etnę – największy wulkan w Europie i jeden z najbardziej aktywnych na świecie, 3.340 m n.p.m. Jego wysokość się zmienia, w zależności od erupcji i ilości zastygłej lawy. Szacuje się, że od początku XX wieku Etna „urosła” o ok. 60 m. Masyw Etny obejmuje ponad 270 kraterów bocznych i w wyniku erupcji wciąż tworzą się nowe. Popioły wulkaniczne są niezwykle urodzajne, jest tu wiele plantacji pomarańczowych i cytrynowych, oraz winorośli. Podziwianie wspaniałych i „groźnych” wulkanicznych krajobrazów. Następnie przejazd i zwiedzanie Taorminy, zwanej „perełką Sycylii”. To najsłynniejsze i najliczniej odwiedzane miasto Sycylii, położone jest na szczycie wzgórza o wys. 250 m n.p.m., z widokiem na morze i masyw Etny. Wizyta w słynnym teatrze greckim, z którego roztacza się wspaniały widok na morze i wulkan Etna. Spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do Syrakuz. Syrakuzy  i Ortyga – to zabytki starożytnej Grecji i Rzymu. Miasto to powstało jako antyczna kolonia greckich Dorów z  Koryntu w 733 p.n.e na miejscu wcześniejszej osady. Pierwsze ślady osadnictwa greckiego na tym terenie w postaci ceramiki mykeńskiej, obecnie miasto archeologiczne z idealnie zachowanym Teatrem Greckim oraz słynnym Uchem Dionizosa. W Syrakuzach urodziła się i zmarła męczeńską śmiercią św. Łucja- patronka miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Następnie przejazd do hotelu.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd do Cefalu – spacer po mieście Normanów, zwiedzanie Katedry. Czas na relaks i  plażowanie, po drodze przystanek w małym miasteczku Corleone znanym z powieści „Ojciec Chrzestny” obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Krakowa.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny, transfery do/z hotelu;
  • ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w hotelach 3*; (pokoje 2-3 osobowe);
  • WYŻYWIENIE: 2 x dziennie w formie bufetu; woda do obiadokolacji;
  • WIECZOREK „SYCYLIJSKI” z muzyką i typowym, włoskim menu;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

UWAGI:
– koszt biletów wstępu niezbędnych do realizacji programu i lokalnych przewodników, należy przygotować ok. 100  €/ os

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418