Pielgrzymka do Grecji

Filippi – Kawala – Saloniki – Veria – Kalambaka – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Epiodauros – Patras – Rimini – Padwa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Wyjazd z kraju w nocy. Przejazd na lotnisko do Berlina. Przelot do Salonik. Przejazd do Filippi – pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi. W Filippi zobaczymy tereny wykopalisk archeologicznych w miejscu dawnego miasta rzymskiego: bazyliki, łaźnie, akropol oraz więzienie, w którym osadzeni byli św. Paweł i Sylas. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylasa. Następnie przejazd do nadmorskiej Kawali (dawniej Neapoli), gdzie Apostoł rozpoczął swą misję po Europie w 49 r.n.e.. Wizyta w kościele Agios Nikolaos, do którego, jak głosi legenda, przybył św. Paweł. Zobaczymy również starożytny akwedukt i piękną panoramę portu i starego miasta. Wieczorem przejazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd do Salonik– drugiego co do wielkości miasta greckiego, w którym św. Paweł spędził 3 tygodnie i z którego musiał uciekać posądzony o działanie przeciw państwu. Zobaczymy: łuk tryumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa, rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne świątynie bizantyjskie oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu Wenecjan. Najważniejszym dla naszej pielgrzymki zabytkiem jest jednak kościół św. Demetriusza z V wieku. Czas wolny na zakup pamiątek. W drodze powrotnej do hotelu krótka wizyta w miejscowości Veria. Zobaczymy tzw. Bemę Apostoła Pawła- miejsce, w którym św. Paweł wygłaszał Ewangelię. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Salonik. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do Kalambaki. Całodzienny pobyt w Meteorach, zwiedzanie klasztorów zbudowanych na wznoszących się w niebo słupach skalnych, które zdają się być zawieszone pomiędzy niebem i ziemią. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 5:
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Delf. Krótka wizyta w miejscu uważanym w starożytności za środek świata. Następnie przejazd do Aten. Zobaczymy ateński Akropol- starożytny ośrodek kultu religijnego, Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski- miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, spacer po Place- urokliwej starej dzielnicy tureckiej z mnóstwem tawern, sklepików, wąskich uliczek i zaułków. Na zakończenie przejdziemy starożytną Agorą. Wieczorem przejazd do hotelu nad morzem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu przejazd do centrum Aten na dalsze zwiedzanie: Grób Nieznanego Żołnierza- uroczysta zmiana warty, Parlament. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu wizyta w kolejnym miejscu związanym silnie z działalnością św. Pawła- Koryncie. Zobaczymy ruiny starożytnego miasta i miejsce, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będą Mykeny. W tym liczącym ponad 3,5 tysiąca lat mieście znajdują się ruiny jednego z najstarszych miast i pałacu, do których prowadziła słynna lwia brama. W niewielkiej odległości od niego znajduje się wspomniany przez J. Słowackiego grób Agamemnona- tryumfatora spod Troi. Po wizycie w Mykenach, przejedziemy do Epiodauros– miejsca, gdzie znajduje się jeden z cudów sztuki architektonicznej starożytnych Greków. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd do Patras– wizyta w kościele Św. Andrzeja, w którym znajdują się relikwie świętego. Patras jest miejscem, w którym św. Andrzej, przeżegnawszy zebranych wyznawców, został ukrzyżowany na krzyżu w kształcie litery X. Po południu przejazd do portu. Zaokrętowanie na promie, całonocna podróż morska do Włoch.

Dzień 9:
Przypłynięcie do portu w Anconie we Włoszech w godzinach popołudniowych. Przejazd do hotelu w Rimini. Odpoczynek nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:
Po śniadaniu przejazd do Padwy– nawiedzenie Bazyliki Il Santo, modlitwa przy grobie Św. Antoniego, spacer uliczkami miasta. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 11:
Powrót do kraju w godzinach wczesno porannych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przelot samolotem; opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny; Transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, dvd);
  • ZAKWATEROWANIE: 10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2- 3 osobowe);
  • WYŻYWIENIE: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418