Kuba – Śladami św. Jana Pawła II

Hawana – Pinar del Rio – Cienaga de Zapata – Guama – Cienfuegos – Trinidad – Sancti Spiritus

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Przelot do Hawany. Spotkanie z przewodnikiem i wymiana waluty na lotnisku. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Spacer w kierunku Bulwaru Nadbrzeżnego. Kolacja i nocleg.

Dzień 2:
Wczesne śniadanie, wyjazd z hotelu do Kapitolu (bez zwiedzania). Następnie całodniowe poznawanie wyjątkowej, pełnej kontrastów kolonialnej części miasta, starej Hawany, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wizyta na Placu Broni (najstarszy plac w mieście), Placu Katedralnym (Msza Święta w Katedrze), Starym Rynku, Placu Św. Franciszka oraz w Muzeum Rumu. Dalej zwiedzanie dzielnicy Casablanca, gdzie wznosi się monumentalny posąg Chrystusa i twierdza El Morro. Dalsze zwiedzanie: słynne Muzeum Ernesta Hemingwaya w San Francisco de Paula, Plac Rewolucji, spacer promenadą nadmorską, zakończoną rynkiem rękodzieła. Czas wolny z możliwością dokonania zakupu pamiątek. Nocleg w hotelu.

Dzień 3:
Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Pinar del Rio, gdzie przewidziane jest krótkie zwiedzanie fabryki cygar. W czasie przejazdu na lunch do typowej kubańskiej restauracji będzie można podziwiać piękne krajobrazy Doliny Viñales, historycznej krainy uprawy tytoniu, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w indiańskiej jaskini z rejsem statkiem po rzece podziemnej. Następnie przejazd do słynnego gigantycznego malowidła Mural de la Prehistoria, wykonanego w latach 60-tych na zlecenie Fidela Castro, a także chwila na zrobienie zdjęć na punkcie widokowym „Mirador Los Jasmines”. Powrót do Hawany. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4:
Śniadanie. Wyjazd do Cienfuegos. Po drodze zwiedzanie Parku Narodowego Montemar w Cienaga de Zapata. Wycieczkę rozpoczyna wizyta na farmie krokodyli, gdzie można zrobić ciekawe zdjęcia oraz zakupić różne pamiątki ze skóry krokodyla. Rejs łodzią motorową po jeziorze „Laguna Skarbów” do odrestaurowanej wioski indiańskiej Guama. Przejazd do miasta Cienfuegos wpisanego na listę UNESCO, nazywanego  „Perłą Południa”. Miasto zostało założone na początku XIX w. przez osadników francuskich na wybrzeżu pięknej Zatoki Jagua, należącej do Morza Karaibskiego. Spacer po mieście: Katedra pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia (Msza Święta), Teatr Tomasa Terry (1889 r.), Park Jose Marti, Pałac De Valle. Przejazd do Trynidadu nad morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Zwiedzanie Trinidadu. Miasto było jedną z pierwszych siedmiu osad, założonych przez Diego Valazqueza na początku XVI wieku. Trynidad jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie miasteczek kolonialnych i znajduje się na liście UNESCO. Przewidziany jest spacer po miasteczku wśród brukowanych uliczek, Plaza Mayor i kościół Świętej Trójcy (Msza Święta), a na końcu wizyta w słynnym barze „La Canchanchara”, gdzie będzie można dokonać degustacji słynnego drinka z rumu, miodu i limonki. Przejazd do Varadero i zakwaterowanie w hotelu przy plaży w formule All Inclusive. Po drodze przystanek w punkcie widokowym Valle de los Ingenios oraz w miasteczku Sancti Spiritus, na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Dzień 6-9:
Wypoczynek na plaży, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatnych) lub ze spacerów wzdłuż Półwyspu Hicacos do miasta Varadero.

Dzień 10:
Msza Święta w hotelu. Ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Hawanie. Odprawa i wylot.

Dzień 11:
Przylot do Warszawy.

ŚWIADCZENIA:

 • TRANSPORT: przelot samolotem, przejazd komfortowym autokarem (wc, cafe- bar, video i klimatyzacja),
 • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów w hotelach 4*, 3* w pokojach 2- 3 osobowych, nad morzem z bezpośrednim
  dostępem do plaży
 • WYŻYWIENIE: 8 śniadań, 9 obiadokolacji,
 • REALIZACJA PROGRAMU: opłaty za atrakcje i bilety wstępów zgodnie z programem,
 • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
 • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
 • REZERWACJA MSZY ŚW
 • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
 • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418