Guadalupe w Meksyku

Mexico City – Teotihuacán – Puebla – Cholula – Taxco – Acapulco

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Przelot do Mexico City przez jeden z portów europejskich. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 2:
Nasze spotkanie z Meksykiem zaczniemy na głównym placu stolicy (Plaza de la Constitucion) zwanym Zocalo i zobaczymy miejsca, gdzie powstało Imperium Azteków- pomnik narodowego symbolu Meksyku, strefę archeologiczną Templo Mayor i katedrę Catedral Metropolitana, przejdziemy podziemnym systemem Metra. Zwiedzimy Pałac Narodowy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery przedstawiające najważniejsze wydarzenia historii Meksyku. Przejedziemy do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe (patronki Nowej Hiszpanii), gdzie obejrzymy oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny, jaki utrwalił się na tilmie (meksykańskie ponczo) Indianina Juana Diego (1531). Msza Święta. Zobaczymy również obydwie bazyliki- jedną z XVIII wieku i nową, zbudowaną w latach 70-tych XX wieku, zwiedzimy dodatkowo strefę archeologiczną Tlatelolco, Plac Trzech Kultur oraz odbędziemy degustację Tequili w miejscu wyrobu biżuterii i przedmiotów artystycznych z użyciem kamieni szlachetnych zwłaszcza obsydianu. Przejedziemy nowoczesną autostradą do Teotihuacan – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”. Zwiedzimy wspaniały zespół architektoniczny: Piramidy Słońca i Księżyca, pałac Quetzalpapalotla (ptaka-motyla) i jego podziemia aby zobaczyć prehiszpańskie symbole jaguara i orła na oryginalnych muralach, świątynię Pierzastego Węża, Aleje Zmarłych, Cytadelę. W Teotihuacan zjemy lunch w meksykańskiej restauracji serwującej oryginalne potrawy w towarzystwie indiańskich tancerzy. Powrót do hotelu. Wieczorem czas wolny- sugerowane wyjście na koncert muzyki Mariachi na Placu Garibaldi.

Dzień 3:
Śniadanie w hotelu. Msza Święta. Po śniadaniu zobaczymy zderzenie kontrastów w Mexico City: nowoczesność i historię, architekturę i przyrodę. Kontynuujemy zwiedzanie jednego z największych miast świata. Przejedziemy najpiękniejszą aleją stolicy Reforma Avenue, gdzie mieści się centrum finansowe Meksyku, zobaczymy panoramiczny widok na Chapultepec Park i piękne rezydencje w typowym meksykańskim stylu. Zwiedzimy Muzeum Antropologiczne, posiadające największe zbiory archeologiczne ze zwróceniem uwagi na jego architekturę, zwiedzimy sekcje poświęcone kulturze Majów i Azteków, a potem będziemy mieć chwilę odpoczynku na kawę i zakup pamiątek lub zwiedzenie sekcji etnograficznej. Przejedziemy do Naturalnego Rezerwatu Biosfery w dzielnicy Xochimilco– popłyniemy łodziami po historycznych kanałach, gdzie czeka nas oglądanie lokalnych gatunków ptaków i roślin i odczucie atmosfery prehiszpańskiego stylu życia. Obiadokolacja w stylu meksykańskim na łodziach. Powrót do hotelu, czas wolny lub dla chętnych fakultatywnie wjazd na Wieże Ameryki Łacińskiej i oglądanie nocnej, zapierającej dech, panoramy stolicy.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do „Miasta Aniołów”- Puebla, prawdziwego architektonicznego klejnotu epoki kolonialnej. Spacer po centrum wpisanym na listę UNESCO, wśród zabytków kulturowego dziedzictwa Hiszpanii takich jak Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z „Kaplicą Różańcową”, nazwaną przez Fryderyka Humboldta „Ósmym Cudem Świata”, Słodką Uliczkę. Odbędziemy spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Następnie przejedziemy do miasteczka Cholula, w którym znajduje się największa pod względem objętości, piramida na świecie. Wizyta w Tonantzintla – pięknym kościółku w stylu baroku folklorystycznego. Msza Święta w kościele św. Dominika. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do górniczego Taxco. W meksykańskiej stolicy srebra zobaczymy kościół Św. Pryski i Św. Sebastiana- klejnot Meksykańskiej sztuki barokowej, punkty widokowe i Zocalo oraz będziemy mogli dokonać zakupów unikalnych wyrobów ze srebra oraz biżuterii. Msza Święta. Zakwaterowanie i kolacja  w hotelu.

Dzień 6:
Msza Święta. Po śniadaniu przejedziemy do „perły Pacyfiku” Acapulco, najsłynniejszego kurortu Meksyku nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu w opcji all inclusive z bezpośrednim wyjściem na plażę.

Dzień 7:
Msza Święta w hotelu. Wypoczynek w Acapulco. W czasie pobytu proponujemy fakultatywnie wycieczki: rejs po zatoce  – wyprawa na wielką rybę – plaża Revolcadero – plaża Puerto Marquez – pokaz skoków do oceanu ze skały La Quebrada.

Dzień 8:
Msza Święta w hotelu. Wypoczynek w formule All Inclusive.

Dzień 9:
Po śniadaniu przejazd do Miasta Meksyk. Ponowne odwiedzenie Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Czas na modlitwę. Przejazd na lotnisko, wylot w drogę powrotną.

Dzień 10:
Przylot do portu docelowego.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przeloty samolotem, przejazdy komfortowym autokarem,
  • ZAKWATEROWANIE: zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-3 osobowych, w Acapulco bezpośrednio przy plaży,
  • WYŻYWIENIE: posiłki według programu: 2x dziennie w części objazdowej, pakiet all inclusive w Acapulco, napoje do obiadokolacji (kawa, herbata),
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • REALIZACJA PROGRAMU: opłaty za atrakcje zgodnie z programem, bilety wstępów do muzeów zgodnie z programem, do stref archeologicznych,
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418