Litwa – Do ostrej bramy

Gietrzwałd – Święta Lipka – Trok – Wilno – Szawle – Kowno – Pożajście – Niepokalanów

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wczesno rannych. Przejazd do Gietrzwałdu. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego na Warmii – słynnego z objawień i cudownych uzdrowień. Przejazd do Świętej Lipki – udział w nabożeństwie. Zwiedzanie bazyliki – perły architektury barokowej. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Świętej Lipki .

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd do Trok– dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego- siedziby Kiejstuta i Witolda. Podziwianie krajobrazów rozległego kompleksu jezior trockich. Zwiedzanie zamku malowniczo położonego na wyspie. Przejazd do Wilna – spacer po Starówce do Ostrej Bramy, obiadokolacja, nocleg w Wilnie.

Dzień 3:
Po śniadaniu proponujemy dalsze zwiedzanie Wilna. W programie m.in.: Wzgórze Trzech Krzyży, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta, Cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Poznawanie Starówki: Ostra Brama, Kościół św. Piotra i Pawła, Klasztor św. Trójcy, Prawosławny Klasztor św. Ducha. Zaułek bernardyński wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki Kościół Św. Anny, Kościół Katedralny, Uniwersytet Stefana Batorego, Kalwaria Wileńska, dom s. Faustyny Kowalskiej, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Wilnie.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do Szawle, spacer po Górze Krzyży – niezwykłym sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Powrót do WILNA na obiadokolację i 4 nocleg w Wilnie.

Dzień 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kowna, po drodze zwiedzanie zespołu klasztornego Karmelitów w Pożajściu (zabytek klasy ”0”). Spacer po pięknej kowieńskiej Starówce z: gotyckim Domem Peruna, Kościołem Archikatedralnym, Ratuszem ze strzelistą wieżą, Placem Ratuszowym otoczonym zabytkowymi kamienicami, Kościołem NMP i Kościołem Mikołaja z XV w. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu przejazd do Niepokalanowa. Wizyta w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, Sanktuarium św. Maksymiliana i innych miejscach związanych ze świętym Maksymilianem Maria Kolbe. Powrót w godzinach późno wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 5 noclegów w hotelu, pokoje 2- 3 osobowe;
  • WYŻYWIENIE: 5 śniadań, 5 obiadokolacji;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418