Argentyna – Do kraju Papieża Franciszka

Pielgrzymka do kraju Papieża Franciszka- do Matki Bożej z Lujan

Buenos Aires – Lujan – Puerto Iguazu – Wanda – Cordoba – Puerto Madryn

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1: Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Buenos Aires.

Dzień 2:  Przylot do BUENOS AIRES. Transfer do hotelu. Śniadanie. Po krótkim odpoczynku zaprosimy na zwiedzanie Buenos Aires: Plaza de Mayo z siedzibą prezydenta (Casa Rosada)  kolonialnym gmachem Rady Miasta (El Cabildo). Przejazd do północnej części Buenos Aires, gdzie w dzielnicy Recoleta odwiedzimy słynny cmentarz, na którym znajdują się groby Evity Perón oraz wielu Polaków (m.in. generał Zawisza, Izabela Walewska- wnuczka Napoleona i hrabiny Marii Walewskiej). Obok cmentarza zobaczymy najstarszy kościół w Buenos Aires- Bazylikę Nuestra Señora del Pilar z 1732 roku. Msza Św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do miejscowości LUJAN, w której znajduje się najsłynniejsze w Argentynie sanktuarium maryjne- Nuestra Señora de Lujan. Do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia- patronki Argentyny, pielgrzymował w 1982 r. św. Jan Paweł II. Każdego roku do Lujan przybywa 5 milionów pielgrzymów, aby pomodlić się przy figurze Matki Bożej, pozostającej tu od 1630 roku. Msza Św. w sanktuarium. Powrót do Buenos Aires. Przejazd przez dzielnicę ogrodów i parków- Palermo. Następnie odwiedzimy miejsca, z którymi związany był Papież Franciszek- dzielnica Flores, w której spędził dzieciństwo, San Miguel, gdzie w Colegio Máximo San José przyszły papież studiował, a później sam prowadził wykłady. Przejazd do portowej dzielnicy imigrantów- La Boca, która uchodzi za miejsce narodzin tanga. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Puerto Iguazu. Przejazd do Foz do Iguazu-podziwianie jednych z największych i najpiękniejszych wodospadów świata, wpisanych na listę UNESCO. Zobaczymy m.in. najbardziej imponujące Diabelskie Gardło, przez które przebiega granica argentyńsko-brazylijska. Olbrzymie ilości wody spadające z wysokości 82 metrów i intensywne słońce sprawiają, że pojawiają się tu bajeczne tęcze. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem wyjście na kolację połączoną z pokazem lokalnych tańców. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do miasta polskich imigrantów- WANDA, nazwanego tak na cześć pierworodnej córki marszałka Józefa Piłsudskiego. To obecnie jedno z większych skupisk Polonii w Argentynie. Zobaczymy tu m.in. Pasaż Rzeczpospolitej Polskiej i polską szkołę. Msza Św. Następnie przejazd do dawnych misji jezuitów- SAN IGNACIO, LORETO i SANTA ANA (wpisane na listę dziedzictwa UNESCO). Przejazd na lotnisko w Posadas i przelot do Cordoby. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6:  Po śniadaniu zwiedzanie CORDOBY– drugiego co do wielkości miasta Argentyny,  położonego u podnóża gór Sierra de Cordoba. Tu w Instituto Secundario „El Salvador”, jako nauczyciel pracował Jose Maria Bergoglio Cordoba to jeden z najstarszych ośrodków hiszpańskiego imperium kolonialnego. I właśnie z okresu kolonialnego pochodzą najpiękniejsze zabytki, które tu zobaczymy: dzielnica Jezuitów „Manzana Jesuítica”, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO (budynki uniwersyteckie, szkoła Montserrat, kościół Towarzystwa Jezusowego), katedra, kościół Franciszkanów. Spacer i możliwość zakupu niepowtarzalnego rękodzieła na Pasażu Artystów. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 7:  Śniadanie. Przejazd na lotnisko i odlot do miejscowości Trelew. Po przylocie transfer do hotelu w PUERTO MADRYN. Odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Zwiedzanie Półwyspu Valdes– największego rezerwatu dzikiej przyrody w Ameryce Południowej. Podczas przejazdu będziemy mogli obserwować liczne ptaki: pelikany, kormorany, i ostrygojady oraz dziko żyjące gwanaku i nandu. W północnej części półwyspu można spotkać kolonie pingwinów oraz lwów morskich. Po południu rejs statkiem- przy odrobinie szczęścia zobaczymy wieloryby, które przypływają tu z Antarktydy. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 9: Przejazd na lotnisko i przelot do BUENOS AIRES. Przejazd do centrum. Msza Św. w kościele polskim- misji franciszkańskiej „Maciaszkowo”. Dalsze zwiedzanie: Muzeum Tanga, Muzeum Carlosa Gardela, Casa Rosada, targ w San Telmo, Barracas, Teatro Colon. Dla chętnych warsztaty tanga. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie. Całodzienne plażowanie. Fakultatywnie wycieczka promem do Colonia del Sacramento w Urugwaju. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 11: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

ŚWIADCZENIA:
– przelot samolotem, opłaty lotniskowe i bagaż,
– transfery autokarem i przeloty wewnętrzne w Argentynie,
– zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach 3*,
– wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW, KL, CP, bagaż firmy Signal Iduna S.A,
– opieka pilota na całej trasie wycieczki.

UWAGI:
Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot w porozumieniu z lokalnym przewodnikiem,
Kolejność realizacji programu zależy również od godzin przelotów,
Codziennie planowana jest Msza Św.,
Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników i taksy klimatycznej (łącznie ok. 150$),
Na napiwki dla kierowców i bagażowych należy przygotować kwotę 30$,
Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418