Argentyna – Do kraju Papieża Franciszka

Buenos Aires – Lujan – Puerto Iguazu – Wanda – Cordoba – Puerto Madryn

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Buenos Aires.

Dzień 2:
Przylot do BUENOS AIRES. Transfer do hotelu. Śniadanie. Po krótkim odpoczynku zaprosimy na zwiedzanie Buenos Aires: Plaza de Mayo z siedzibą prezydenta (Casa Rosada)  kolonialnym gmachem Rady Miasta (El Cabildo). Przejazd do północnej części Buenos Aires, gdzie w dzielnicy Recoleta odwiedzimy słynny cmentarz, na którym znajdują się groby Evity Perón oraz wielu Polaków (m.in. generał Zawisza, Izabela Walewska- wnuczka Napoleona i hrabiny Marii Walewskiej). Obok cmentarza zobaczymy najstarszy kościół w Buenos Aires- Bazylikę Nuestra Señora del Pilar z 1732 roku. Msza Św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do miejscowości LUJAN, w której znajduje się najsłynniejsze w Argentynie sanktuarium maryjne- Nuestra Señora de Lujan. Do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia- patronki Argentyny, pielgrzymował w 1982 r. św. Jan Paweł II. Każdego roku do Lujan przybywa 5 milionów pielgrzymów, aby pomodlić się przy figurze Matki Bożej, pozostającej tu od 1630 roku. Msza Św. w sanktuarium. Powrót do Buenos Aires. Przejazd przez dzielnicę ogrodów i parków- Palermo. Następnie odwiedzimy miejsca, z którymi związany był Papież Franciszek- dzielnica Flores, w której spędził dzieciństwo, San Miguel, gdzie w Colegio Máximo San José przyszły papież studiował, a później sam prowadził wykłady. Przejazd do portowej dzielnicy imigrantów- La Boca, która uchodzi za miejsce narodzin tanga. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Puerto Iguazu. Przejazd do Foz do Iguazu-podziwianie jednych z największych i najpiękniejszych wodospadów świata, wpisanych na listę UNESCO. Zobaczymy m.in. najbardziej imponujące Diabelskie Gardło, przez które przebiega granica argentyńsko-brazylijska. Olbrzymie ilości wody spadające z wysokości 82 metrów i intensywne słońce sprawiają, że pojawiają się tu bajeczne tęcze. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem wyjście na kolację połączoną z pokazem lokalnych tańców. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do miasta polskich imigrantów- WANDA, nazwanego tak na cześć pierworodnej córki marszałka Józefa Piłsudskiego. To obecnie jedno z większych skupisk Polonii w Argentynie. Zobaczymy tu m.in. Pasaż Rzeczpospolitej Polskiej i polską szkołę. Msza Św. Następnie przejazd do dawnych misji jezuitów- SAN IGNACIO, LORETO i SANTA ANA (wpisane na listę dziedzictwa UNESCO). Przejazd na lotnisko w Posadas i przelot do Cordoby. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu zwiedzanie CORDOBY– drugiego co do wielkości miasta Argentyny,  położonego u podnóża gór Sierra de Cordoba. Tu w Instituto Secundario „El Salvador”, jako nauczyciel pracował Jose Maria Bergoglio Cordoba to jeden z najstarszych ośrodków hiszpańskiego imperium kolonialnego. I właśnie z okresu kolonialnego pochodzą najpiękniejsze zabytki, które tu zobaczymy: dzielnica Jezuitów „Manzana Jesuítica”, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO (budynki uniwersyteckie, szkoła Montserrat, kościół Towarzystwa Jezusowego), katedra, kościół Franciszkanów. Spacer i możliwość zakupu niepowtarzalnego rękodzieła na Pasażu Artystów. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i odlot do miejscowości Trelew. Po przylocie transfer do hotelu w PUERTO MADRYN. Odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Zwiedzanie PÓŁWYSPU VALDES– największego rezerwatu dzikiej przyrody w Ameryce Południowej. Podczas przejazdu będziemy mogli obserwować liczne ptaki: pelikany, kormorany, i ostrygojady oraz dziko żyjące gwanaku i nandu. W północnej części półwyspu można spotkać kolonie pingwinów oraz lwów morskich. Po południu rejs statkiem- przy odrobinie szczęścia zobaczymy wieloryby, które przypływają tu z Antarktydy. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 9:
Przejazd na lotnisko i przelot do BUENOS AIRES. Przejazd do centrum. Msza Św. w kościele polskim- misji franciszkańskiej „Maciaszkowo”. Dalsze zwiedzanie: Muzeum Tanga, Muzeum Carlosa Gardela, Casa Rosada, targ w San Telmo, Barracas, Teatro Colon. Dla chętnych warsztaty tanga. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 10:
Śniadanie. Całodzienne plażowanie. Fakultatywnie wycieczka promem do Colonia del Sacramento w Urugwaju. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 11:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przelot samolotem, opłaty lotniskowe i bagaż, transfery autokarem i przeloty wewnętrzne w Argentynie,
  • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów, (pokoje 2, 3- os. z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (10 śniadań, 9 obiadokolacji);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418