Austria- do grobu św. Floriana

Krems an der Donau – Sankt Florian – Linz – Salzburg – Ettal – Obermmarg – Berchtesgaden

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych (5:00), bezpośredni przejazd do Austrii. Przyjazd do Krems an der Donau około południa. Krems to najstarsze miasto Dolnej Austrii, malowniczo położone nad Dunajem- perła architektury renesansowej wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto leży na krańcu słynnej doliny Wachau- rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Spacer po miasteczku- klasztor dominikanów, kościół św. Wita i kościół Pijarów, renesansowe i barokowe kamienice. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Maria Taferl– drugiego co do ważności sanktuarium maryjnego w Austrii. Udział we Mszy św. przed łaskami słynącą Pietą, wokół której, zgodnie z tradycją, gromadziły się niebiańskie pochody aniołów. Nawiedzenie barokowej Bazyliki, zapoznanie się z historią historią miejsca, obejrzenie pogańskiego ołtarza „taferl”, na którym niegdyś celtyckie plemiona składały ofiary swoim bogom. Czas wolny na podziwianie panoramy zakola Dunaju. Przejazd do Sankt Florian– nawiedzenie klasztoru wybudowanego w miejscu pochówku świętego Floriana. Zobaczymy wspaniałe barokowe wnętrze bazyliki oraz słynne organy Brucknera. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu Msza Św. Następnie przejazd do Linz, gdzie zobaczymy m.in. największy austriacki rynek z zabytkowymi kamienicami oraz kolumną morową postawioną jako wyraz wdzięczności za uchronienie miasta od plag, Ratusz, filharmonię Brucknerhaus, Kościół św. Marcina, Starą Katedrę św. Ignacego, Nową Katedrę. Następnie przejazd do Salzburga– zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zobaczymy również: Pałac arcybiskupi Mirabell, Opactwo św. Piotra, ulicę Getreidegasse z domem Mozarta oraz pomnik kompozytora. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Ettal wizyta w opactwie benedyktyńskim. Kościół powstał na planie dwunastoboku, jako kopia Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zanim powstał klasztor, na tym miejscu znajdowała się figura Maryi- dar Ludwika Bawarskiego, która stała się obiektem kultu i celem pielgrzymek, stąd też kościół otrzymał wezwanie Wniebowzięcia Maryi Panny. Następnie udamy się do Oberammergau– zwanego „malowanym miasteczkiem”, które znane jest z odgrywanej tu regularnie od 1634 roku pasji. Pierwsze przedstawienie ukazujące sceny z męki i śmierć Jezusa zostało odegrane na przebłaganie, aby odegnać epidemię dżumy. Pasję w 2000 roku obejrzało 500.000 widzów z całego świata. Spacer po miejscowości, wizyta w barokowym kościele Św. Piotra i Pawła. Wyjazd w drogę powrotną. W miarę możliwości czasowych przejazd do Berchtesgaden– wizyta w „orlim gnieździe”, dawnej rezydencji Hitlera. Wejście tunelem i wjazd złotą windą do restauracji położonej na szczycie Kehlstein (1834 m. n.p.m.).

Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do miejsca wyjazdu po północy (ok. 3:00).

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w pensjonatach lub hotelach, pokoje 2- 3 osobowe;
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (2 śniadania, 2 obiadokolacje);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418