10 dni we Francji

Paryż – Nevers – Paray Le Monial – Ars – Lourdes – Carcassonne – La Salette

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy do Paryża.

Dzień 2:
Przyjazd do centrum Paryża. Spacer po mieście: dzielnica Montmartre: bazylika Sacre-Coeur, Plac du Tertre, Następnie spacer po najstarszej części Paryża, wyspie Ile de la Cité, Katedra Notre- Dame, Sainte Chapelle, Kaplica Cudownego Medalika, Pont Neuf – najstarszy zachowany most Paryża, Palais de Justice, Conciergerie, Centrum Pompidou – budynek ”wywrócony” na lewą stronę. Wyjazd na Wieżę Eiffla. W trakcie zwiedzania obiadokolacja w restauracji w Paryżu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do Nevers. Modlitwa w katedrze Saint – Cyr oraz kaplicy w klasztorze Saint – Gildard, gdzie znajduje się ciało św. Bernadetty Soubirous. Następnie przejazd do Paray Le Monial, gdzie wyjątkową rolę w życiu św. Małgorzaty Marii odegrały cztery objawienia zwane wielkimi. Jezus ukazywał się jej już wcześniej, lecz w latach 1673-1675 w zakonie Sióstr Nawiedzenia w Paray-le-Monial czterokrotnie objawił się z zamiarem przybliżenia istoty kultu swego Serca. Zbawiciel życzył sobie, by czczono Je jako symbol Jego nieskończonej miłości do ludzi i Apostołce powierzył specjalną misję. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do Ars – nawiedzenie grobu Świętego Jana Marii Vianney- patrona księży, proboszczów. Następnie przejazd do Avignion– miasta papieży. W programie Pałac Papieski, Katedra Notre Dame, Ogrody Papieskie, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu przejazd do Lourdes – modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (procesja z Lampionami, udział w Drodze Krzyżowej, modlitwa przy Grocie). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:
Dalszy pobyt w Lourdes. Spacer do Sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Różańcowa, Grota Objawień, Droga Krzyżowa. czas wolny na modlitwę. Spacer śladami św. Bernadety. Zobaczymy jej Dom Rodzinny, Katedrę, Muzeum na cześć Świętej. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu przejazd do średniowiecznej twierdzy Carcassonne – zwiedzanie miasta. Następnie przejazd w okolice Aix-en-provance- krótki spacer po mieście, gdzie zobaczymy katedrę St-Sauveur, której budowę rozpoczęto w V w. a ukończono dopiero w XVII w. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium (1800 m n.p.m.) La Salette – malowniczo położonego na alpejskich wzgórzach. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej- gdzie w 1846 ukazała się Matka Boska dwojgu pastuszkom, modlitwa, udział w procesji z lampionami. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 10:
W godzinach rannych przyjazd do kraju, zakończenie Pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja)
  • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów, (pokoje 2, 3- os. z łazienkami);
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (7 śniadań, 7 obiadokolacji);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418