Lourdes – Pielgrzymka Lotnicza

Lourdes – Cirque de Gavarnie – Betherram – Pic du Jer

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Lourdes Pyrenees w Tarbes (położone 10 km od Lourdes). Przejazd do hotelu, pozostawienie bagaży. Pierwszy spacer do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes: Grota Massabielle, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa oraz Bazylika św. Piusa X. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu, zakwaterowanie Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, kościół Serca Jezusowego- miejsce chrztu Świętej, Cachot). Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (Procesja Eucharystyczna, udział w Drodze Krzyżowej, modlitwa przy Grocie Massabielle). Dla chętnych kąpiel w basenach. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 2. nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu udział w Drodze Krzyżowej. Następnie przejazd do położonego w pobliżu granicy z Hiszpanią parku krajobrazowego Cirque de Gavarnie, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Można tu podziwiać niesamowite góry polodowcowe i najwyższy wodospad w Europie (427 m.). Czas wolny. Po południu powrót do Lourdes. Obiadokolacja, udział w procesji ze świecami, nocleg

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do XVII w. Sanktuarium w Betherram. Tradycja mówi, że Maryja uratowała tutaj od utonięcia młodą dziewczynę, podając jej pod mostem gałąź („beth-arram” znaczy w dialekcie bearneńskim „piękna gałąź”), a w XVII w. miano odnotować tutaj ponad osiemdziesiąt cudów. Następnie zwiedzanie Jaskini Betharram. Po południu przejazd nad jezioro Lourdes, spacer brzegiem jeziora i podziwianie krajobrazu. Wieczorem powrót do Lourdes. Obiadokolacja, udział w procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie, modlitwę i ostatnie zakupy. Dla chętnych przejazd komunikacją miejską do stacji kolejki i wjazd na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes (z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na okolicę). Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Polski

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przelot samolotem, przejazdy komfortowym autokarem we Francji,
  • ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w hotelu 3*/2* w Lourdes w pokojach 2- osobowych,
  • WYŻYWIENIE: 2x dziennie (4 śniadania, 4 obiadokolacje);
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel./fax: 77 454456977 453957677 4536418