Na Ukrainę do św. Hioba

Krechów – Lwów – Olesko – Krzemieniec – Poczajów – Kamieniec Podlaski – Chocim – Stanisławów

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przejazd w kierunku granicy. Przejazd do obronnego zespołu klasztornego bazylianów w Krechowie. Odwiedzenie Żółkwi- małego miasteczku pod Lwowem, niegdyś siedziby rodu Żółkiewskich, później Sobieskich. Zwiedzanie renesansowej kolegiaty św. Wawrzyńca, kościoła Dominikanów, cerkwi Serca Jezusowego oraz Zamku Sobieskich, fortyfikacji i bram miejskich, rynku z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem, renesansowej synagogi. Przyjazd do Lwowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. W miarę sił spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzenie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Po południu dalsze zwiedzanie Lwowa: soboru św. Jura (katedra grekokatolicka), kościół św. Elżbiety. Zwiedzanie Starego Miasta: Baszta Prochowa, Arsenał, kościół i klasztor Dominikanów, CERKIEW Wołoska. Rynek z Ratuszem otoczonym czterema studniami, bogate kamienice (m.in. Czarna, Sobieskich, Campianich, …), Katedra Ormiańska, obronny Zespół Klasztorny Bernardynów (niegdyś przeorem był tu św. Jan z Dukli). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3:
Wczesne śniadanie. Przejazd do Oleska. Odwiedzenie zamku książąt halicko-wołyńskich, w którym urodził się Jan III Sobieski (mieści się tu teraz filia Lwowskiej Galerii Obrazów). Następnie zwiedzenie Podhorców- jednej z najwspanialszych rezydencji magnackich Kresów i klasycystycznej kaplicy Rzewuskich wzorowanej na Bazylice św. Piotra oraz Podkamienia, gdzie obejrzymy Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na terenie potężnego obronnego klasztoru Dominikanów. Dojazd do Krzemieńca– miasta Juliusza Słowackiego. Zwiedzenie słynnego Liceum Krzemienieckiego z potężnym kościołem Jezuitów, dworku Januszewskich z Muzeum Słowackiego. Wyjazd na Górę Bony z ruinami zamku księcia Witolda. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu w Krzemieńcu. Nocleg

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do Poczajowa – największego sanktuarium Maryjnego Kresów Wschodnich (cudowny obraz MB Poczajowskiej, odciski stóp MB, szczątki św. Hioba). Stąd udamy się do rozsławionego przez Sienkiewicza Zbaraża – obronnej rezydencji Zbaraskich i Wiśniowieckich, znanej z bohaterskiej obrony przed wojskami Chmielnickiego. Przejazd w kierunku Kamieńca Podolskiego (z postojami w miarę możliwości czasowych) w: Mikulińcach , Trembowli i Skale Podolskiej. Przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu lub u Ojców Paulinów.

Dzień 5:
Po śniadaniu zwiedzanie największej twierdzy na Kresach Rzeczpospolitej w Kamieńcu Podolskim- Starego i Nowego Zamku (XV-XVII w.). Spacer po mieście i odwiedzenie: manierystycznego kościoła św. Mikołaja z XV-XVIIw w. przy Klasztorze Dominikanów, rynku z renesansowym ratuszem, najstarszej prawosławnej cerkwi Podola, ruin Katedry Ormiańskiej, bram i fortyfikacji miejskich. Przejazd do Chocimia– najładniejszej twierdzy kresowej, strzegącej przeprawy na Dniestrze (XIII-XIVw.). Po drodze postoje (w miarę możliwości czasowych) w Krzywczach, Jazłowcu, Buczaczu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: Przejazd do Stanisławowa. Spacer po starówce: Ratusz, kościoły Farny z XVIIw. i Jezuitów z XVIII w., Ormiański, Pomnik Mickiewicza. Czas wolny na zakupy i posiłek. Przejazd do Drohobycza. Obejrzymy najładniejszą drewnianą Cerkiew Galicji – św. Jura (XVI w.), cerkiewkę św. Trójcy, gotycką kolegiatę św. Bartłomieja Wyjazd w drogę powrotną, powrót do kraju w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA:

  • TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (wc, cafe- bar, video i klimatyzacja),
  • ZAKWATEROWANIE: 5 noclegów w hotelach  3* (pokoje 2-3 osobowe);
  • WYŻYWIENIE: 5 śniadań i 5 obiadokolacji;
  • OPIEKA PILOTA-PRZEWODNIKA na całej trasie wycieczki;
  • OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA;
  • REZERWACJA MSZY ŚW
  • UBEZPIECZENIE: KL i CP, NNW oraz bagaż SIGNAL IDUNA Polska S.A.;
  • SKŁADKI na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

INFORMACJA I REZERWACJA
biuro@verotravel.pl   tel. 77 4544569, 77 4539576, 77 4536418